Týmový půlmaraton Craft Team Running míří i do Zlína

Týmový půlmaraton Craft Team Running míří i do Zlína

O jeden závod navíc na pět se rozrůstá série týmových půlmaratonů Craft Team Challenge ve druhém ročníku existence. „Moc se těším, budu i běhat, tenhle závod mě baví a má velkou perspektivu,“ chystá se jeho tvář David Svoboda, olympijský vítěz v pětiboji a finalista nedávné televizní soutěže StarDance. Právě se otevřely registrace, neváhejte!

K už loni zavedeným podnikům v Praze 5, Plzni (termín se předsouvá z prázdnin do června), na Lipně a v Praze 4 se začátkem září zařadí Zlín. Sportovní metropole, nedaleko níž v Luhačovicích sídlí firma Vavrys, český distributor švédského Craftu, titulární značky série.

Týmový půlmaraton přináší nevídané běžecké zážitky, uplatní se tu víc než kde jinde taktika, strategie, koučink i správné střídání – nejen samotná běžecká výkonnost jednotlivce.  Nabízí se tu ideální možnost také pro utužení byznys vztahů, pro firemní týmy je připravena navíc širší nabídka služeb i možnosti prezentace.

Anebo můžete účast pojmout jednoduše jako neobvyklý závod či přípravu na další už „jen“ individuální podniky. Loni se tu ukázala řada významných osobností, v jednom týmu si dvakrát zaběhli olympijští šampioni z léta i zimy, David Svoboda a Kateřina Neumannová, po letech se ukázala bývalá reprezentantka v lehké atletice Monika Deverová, i s dětmi zvládl také Family Run moderátor a běžec Petr Vágner a další.

Základní pravidla znějí následovně: Trať má půlmaratonské parametry (tedy 21, 094 km), závodí čtyřčlenná družstva (muži, ženy, nebo mix 2+2) na 16 úsecích. Tam už mohou libovolně nasazovat běžce, rozhodovat se v průběhu závodu podle vývoje. Každý musí odběhnout nejméně dva úseky.

„Běháme na krátkém okruhu okolo 1,3 km, takže po celou dobu se dá sledovat vývoj. K tomu se rozjíždí doprovodný program s DJ´s a muzikou. Je to show,“ říká Martin Dvořák, bývalý český reprezentant v plavání a triatlonu, nyní ředitel pořádající agentury SportGroup.cz, v jejíž režii už běží například Mizuno Trail Running Cup a další zajímavé akce. Loni nejlepší formace atakovaly hodinovou bariéru, tedy špičkoví specialisté mohou zaútočit i na stávající světový rekord Abrahama Kiptuma (58:18).

Čtyři nejlepší výsledky z pěti se započítají do poháru týmových běhů.

Craft Team Running 2019

  1. 5.   Praha Portheimka
  2. 6.   Plzeň Depo 2015
  3. 8.  Lipno nad Vltavou
  4. 9.   Zlín
  5. 9.  Praha Pankrác

Více info na www.teamrunning.cz

Kompletní výsledky loňského ročníku a přihlášky také na www.sportovniservis.cz