Už víte, za jaký tým poběžíte svůj maraton? Běžecká komunita adidas Runners se hlásí o slovo!

Chystáte se v neděli 8. května na pražský maraton? Nezapomeňte, že nový bodový systém vám umožňuje podpořit týmy, které v rámci závodu běží také unikátní Battle of the Teams. Každý z vás si tak může zvolit jeden tým, který je vám sympatický, a pomoci mu k vítězství.

Mezi šesticí týmů se letos poprvé objeví komunita adidas Runners, v čele s neběžeckou kapitánkou Bárou Votíkovou, známou influencerkou a gólmankou prestižního klubu Paris Saint-Germain a národního týmu. Mezi závodníky byli vybráni ti nejlepší z evropských komunit adidas Runners, za tým poběží kouč AR Prague a reprezentační trenér atletického svazu Jan Pernica, běžkyně Malene Meyer z kodaňské AR Speed Squad, kapitán AR Berlin a bývalý německý šampion Phillipp Baar a běžci AR Paris Mohamed Oueslati, Adrien Le Cornec a Julien Lebreton. Čtyři běžci budou za svůj výkon bodově ohodnoceni, k čemuž se poté přidá průměr dosažených časů všech ostatních běžců, kteří podporují vybraný tým. A zde hraje roli váš čas!

Jak podpořit zvolený tým

Každý může v rámci registračního procesu na maraton nebo na svém vytvořeném profilu vybrat tým, který chce podpořit. Adidas Runners poběží pro neziskovou organizaci Jahoda, která provozuje nízkoprahové kluby a terénní program pro děti a mládež, školky a jesle a komunitní rodinná centra, organizuje však také volnočasové, vzdělávací, kulturní a sportovní aktivity. Kromě podpory Jahody se můžete také těšit na super tričko a pozvánky na všechny tréninky, testovačky běžeckých bot a další aktivity. A pokud se na vás usměje štěstí a budete 50., 100., 150., 200., nebo 250. účastník týmu adidas Runners, vyhrajete nové běžecké boty Solarglide 5 pro každodenní běh.

EXPO a cheering zóna

Pro ty z vás, kteří si chtějí užít i trochu zábavy a prozkoumat novinky značky adidas, bude v pátek a v sobotu od 10:00 do 20:00 v Kongresovém centru připravena komunitní základna adidas Runners, kde se můžete zúčastnit shake-out-runu, vyzvednout si čelenku, pořádně se namotivovat na závod speciálními tetovačkami nebo se zkrášlit u hair stylistek. Ti z vás, kteří chtějí být opravdu slyšet, se můžou při samotném závodě stavit v cheering zóně adidas Runners na Hlávkově mostě a podpořit běžce pořádným aplausem.

Stay fit &fun

A pokud si chcete zlepšit PR, máte ambice na jiné závody nebo se prostě jen potřebujete pravidelně hýbat, připojte se ke komunitě adidas Runners Prague a užijte si zdarma výběhy, speciální eventy, funkční tréninky, jógu nebo workshopy – s adidas Runners Prague se rozhodně nebudete nudit.

Může přijít kdokoli, začátečník, pokročilý i zkušený matador, stačí se přihlásit prostřednictvím aplikace ADIDAS RUNNING a najít komunitu a žádná ze super aktivit adidas Runners Prague už vás nemine.