V Harrachově se rozhodovalo o mistrech ČR v OCR

Poslední srpnový víkend patřil v Harrachově 2. mistrovství České republiky v OCR (extrémní překážkové závody) pod hlavičkou OCRA CZ. K rozmanitému terénu a velmi důmyslným překážkám se přidalo i extrémní počasí, což šampionátu dodalo na obtížnosti. Ale ani to neodradilo řadu závodníků, aby se ve třech dnech poprali o tituly Mistra a Mistryně ČR v OCR na 3km, 15km a ve štafetách.

Páteční závod na 3km s 12 překážkami provázely urputné přeháňky a již obtížná trať se tak stala prověrkou nejen fyzických, ale i morálních schopností závodníků. 140 závodníků se postupně vydalo po trati harrachovských hřebenů. Již od začátku se vedení ujal Jiří Vacík, který si ho udržel až do cíle. Na vrchol můstku K120 se dostal v čase 32:17.74 a stal se tak Mistrem republiky na 3km trati.

Mezi ženami už výsledky nebyly tak jednoznačné. Zde se o nejvyšší příčky prala Tereza Schejbalová, kterou můžete znát i ze světa atletiky (skok o tyči), Petra Veselá, Kristýna Hůrková a Lucie Königová. Nakonec jako první do festival arény doběhla právě Tereza Schejbalová a svůj náskok si udržela až do cíle na vrchol K120. Největší bitva však nakonec proběhla o 3. místo. O to se do posledních metrů přetahovala Petra Veselá se zmiňovanou Kristýnou Hůrkovou. Z 3. příčky se nakonec radovala Petra Veselá.

Hlavní závod na 15km byl odstartován v sobotu v ranních hodinách. Necelých 300 závodníků se postavilo na trať srovnatelnou se světovými šampionáty, což překvapilo valnou část účsastníků. 40 překážek dalo zabrat opravdu všem. I ti nejlepší vybíhali „cílovou rovinku“ s vypětím všech sil. Zlato nakonec urval Richard Hynek. Mezi ženami se opět prosadila Tereza Schejbalová, která popírala všechny zákony únavy po svém pátečním výkonu.

Neděle patřila štafetám – muži, ženy a mix. Tady se už taktizovalo. Ze soupeřek a soupeřů se stal najednou jeden tým lačnící po společném vítězství. Své o tom vědí ženy z vítězného týmu Pipinky s.r.o. ve složení Veronika Vytinová, Petra Veselá a Kristína Málková. Tenhle tým stanul na vrcholu můstku K120 skoro o hodinu dřív než druhý tým Predátorek z Jihu. Vítězství v mužské kategorii si odnesli členové elitního OCRA CZ týmu. Ve smíšených týmech si pro zlato na mamut vyšplhal tým SRTG Kolín.

 

Kompletní výsledky

Muži 3k+

Vacík Jiří (Sweep OCRA CZ Elite Team)

Hrdina Pavel (Sweep OCRA CZ Elite Team)

Kadrmas Marek (OCRA CZ Team)

 

Ženy 3k+

Schejbalová Tereza

Königová Lucie (Bootcamp Team)

Veselá Petra

 

Muži 15k+

Hynek Richard

Hrdina Pavel (Sweep OCRA CZ Elite Team)

Tomáš Tvrdík (Sweep OCRA CZ Elite Team)

 

Ženy 15k+

Schejbalová Tereza

Šašková Zuzana (Predators)

Pavelková Anna (Excalibur Race Team)

 

Štafety muži

Sweep OCRA CZ Elite Team – Vacík Jiří, Tvrdík Tomáš, Hrdina Pavel

Dream Team – Hynek Richard, Novák Lukáš, Hurskyj Alexander

OCRA CZ Team – Maliha Roman, Maliha Vít, Kadrmas Marek

 

Štafety ženy

Pipinky s.r.o. – Vytinová Veronika, Veselá Petra, Málková Kristína

Predátorky z Jihu #cmundy – Houšková Šárka, Mizon Ruby, Žižková Kateřina

BVL – Stejskalová Barbora, Soukupová Vendula, Vysloužilová Lucie

 

Štafety mix

SRTG Kolín – Turek Martin, Hůrková Kristýna, Kedršt Daniel

Predators – Vorobok Lukáš, Vorobok Tomáš,Šašková Zuzana

Extreme Obstacle Runners – Linka Milan, Slováček Dominik, Vejdělková Lenka