V Kopřivnici byla radost běžet. S ČEZ RunTour se o tom přesvědčily dvě tisícovky běžců

Na jeden den utichly v Kopřivnici motory nákladních automobilů, místo nich se nad rodištěm Emila Zátopka nesl běžecký smích. V sobotu 27. dubna se zde uskutečnil druhý letošní závod populárního rodinného seriálu ČEZ RunTour. Jeho jedinečná trať zavedla dvě tisícovky běžců na testovací polygon i mezi tovární haly slavné automobilky Tatra Trucks.

V bezprostřední blízkosti krásného Muzea nákladních automobilů Tatra vyrostla běžecká vesnice, ze které se běžci postupně vydávali na sluncem prozářenou trať vedoucí do míst, která jsou kdykoliv jindy pro veřejnost kompletně uzavřená. Běželo se po testovací dráze, mezi továrními halami, kolem velkých ocelových konstrukcí i kolem vystavených vozů Tatra, které odtud vyjíždějí do světa.

Po dětských Lupilu bězích na 500 a 1000 metrů se pod startovní bránu poprvé vyrovnali dospělí běžci při Rodinném běhu na 3 km. I tento závod ovšem skončil dětskou radostí – nejrychleji totiž opět běžela teprve desetiletá Martina Chudová (11:32), mezi muži triumfoval Erich Machů (9:39).

Populární PUMA RUN 5 KM, který měl tradičně nejvíce účastníků, skončil vítězstvím Martina Boráka (17:04) a Veroniky Kaldové (18:53). Prestižní ČEZ RUN 10 KM ovládli Pavel Dymák (33:35) s Hanou Homolkovou (37:23). Ve štafetovém závodě středních škol a gymnázií si pro titul Záškoláci regionu a odměnu 30 tisíc korun pro svou školu od společnosti LIDL doběhla sestava Mendelova gymnázia z Opavy.

V cíli čekala na běžce obrovská kovová medaile s obrázkem historické Tatrovky, se kterou se pak mohli vydat do bohatého zázemí a naplno si užít skvělé jídlo z LIDL menu, zasoutěžit si o boty Puma, nechat si doporučit hydratační plán od Iontmaxu, zajít si na masáž od ALPY a Nadace Leontinka a především si užít přátelskou atmosféru panující na závodech ČEZ RunTour.

Běžet pro dobrou věc

V Kopřivnici se běželo na pomoc těm, kteří to opravdu potřebují. Díky spolupráci Nadace ČEZ a seriálu ČEZ RunTour vznikl v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem projekt na podporu organizace „Podané ruce – osobní asistence“, která potřebovala ke svému provozu nový vůz, díky němuž dokáže pomoci více lidem závislým na domácí asistenci. Stačilo k tomu jediné: aby uživatelé přidělili v aplikaci body, které získali za své sportovní aktivity, právě tomuto projektu. Nadace ČEZ pak za tyto body pošle skutečné finanční prostředky.

Kromě toho i tentokrát platilo, že kdo běží, pomáhá: padesát korun z každého startovného totiž dostane Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým mladým lidem překonávat těžké překážky.

Z východního cípu Česka se nyní ČEZ RunTour přesouvá na sever. Příští závod se uskuteční 25. května v Ústí nad Labem. Chcete být na startu také? Registrujte se už dnes na www.run-tour.cz a ověřte si na vlastní nohy, že s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!