V sobotu se koná první velká akce pro veřejnost. Na Vysočině poběží přes 1 500 lidí

Tři měsíce se v České republice nekonala žádná významná sportovní akce pro širokou veřejnost. Nyní je konec nucené přestávky, v sobotu se rozběhne seriál Běhej lesy, který bude mít na oddělených startech téměř 1 600 závodníků.

Jen pár dní poté, co Ministerstvo zdravotnictví ČR na základě iniciativy Za zdravé Česko vydalo přehled opatření k možnosti pořádání hromadných akcí, se koná ta první. Populární český seriál probíhající nejkrásnějšími místy české přírody bude dbát na všechna doporučení.

Jaké jsou ty hlavní? „Například oddělení prostoru startu a cíle, kdy závodníci vyrazí na trať netradičně z jiného místa než kam doběhnou,“ popisuje David Douša z organizačního týmu Běhej lesy a hned pokračuje. „Klíčové bylo rozdělit přihlášené do startovních vln tak, abychom společně s pořadatelským týmem nepřesáhli na jednom místě omezenou kapacitu 300 lidí. To se nám podaří díky snížení počtu účastníků v jedné vlně na 220.“

Program na Vysočině bude zahájen v 8 hodin, kdy se otevře startovní koridor včetně stanu s registracemi, úschovnou věcí a partnerskými stánky. „Start první vlny je v 9 hodin, po něm se prostor otevře druhé vlně. Takto budeme pokračovat až do 16:30, kdy startuje poslední část závodníků,“ vysvětluje Douša.

I když už se na veřejnosti roušky nosit nemusí, pořadatelé i běžci je mít budou. Účastníci závodu si je mohou sundat jen na trati, tedy hned za startem. Na závodě nebude dle pokynů ministerstva žádné podium, tedy ani doprovodné akce, kde by se lidé shlukovali. „Například vyhlášení a losování tomboly uděláme netradičně online,“ říká Douša s tím, že věří, že právě dodržení všech pravidel a doporučení povede k rychlejšímu rozjezdu sportovních akcí.

„Díky dohodě iniciátorů Za zdravé Česko s Ministerstvem zdravotnictví můžeme konečně sportovní akce pořádat a já věřím, že se k nám brzy přidají další sportovní akce. Například my s Běhej lesy pokračujeme už za dva týdny dalším závodem v Lednicko-valtickém areálu,“ uzavírá Douša.

Přesná pravidla konání závodu na Vysočině najdete ZDE. Pravidla a doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR si můžete pročíst ZDE.