V Ústí nad Labem byla radost běžet. S ČEZ RunTour tu pod modrým nebem závodilo přes 1500 běžců!

Modrá je dobrá, mohlo si říct přibližně patnáct set běžců po závodě ČEZ RunTour v Ústí nad Labem, kde stuha jejich finisherské medaile dokonale ladila s barvou oblohy. V severočeském městě se v sobotu 27. května konal už čtvrtý letošní závod oblíbeného rodinného seriálu, který opět nabídl bohatý doprovodný program i nabité zázemí.

Letošní ročník seriálu ČEZ RunTour dospěl do své poloviny. Po závodech v Českých Budějovicích, Kopřivnici a Brně tentokrát zavítal oblíbený rodinný seriál také na sever Čech. V Ústí nad Labem přivítalo běžce skvělé slunečné počasí, které dokreslilo atmosféru plnou úsměvů i tradiční motto #JERADOSTBĚŽET.

Ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem připravili pořadatelé trať, která zavedla běžce hned k několika dominantám Ústeckého kraje – přes most Dr. Edvarda Beneše běželi podél Labe až pod ikonický hrad Střekov. Na dohled přitom měli také nádherný zámeček Větruše. Lanovka, která k němu vede, ozdobila dokonce i finisherské medaile. Po kamenné dlažbě pak doběhli až do cíle na historickém Kostelním náměstí.

Po dětech, které si užily své Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů, se na závodní tratě vydali dospělí. Jako první proběhli cílovou branou účastníci tříkilometrového závodu, při kterém běželi nejrychleji Lukáš Adam Bennour (10:37) a Martina Chudová (12:00), které je teprve deset let! Přitom už dokázala zvítězit také v Brně, Kopřivnici a v Českých Budějovicích byla druhá. Tyto výsledky jí zajistili průběžné první místo v celkovém pořadí závodu na 3 kilometry.

Nejvíce běžců se již tradičně postavilo na start závodu PUMA RUN 5 KM. Po něm vystoupili na stupně vítězů přímo pod věží kostela Nanebevzetí Panny Marie Petr Zuda (16:30) a Simona Nekolová (19:59). Prestižní ČEZ RUN 10 KM pak skončil triumfem Daniela Vejmelky (33:24) a Anny Hill (38:34).

Je radost běžet. A dostat se do flow

Celá tato sezona ČEZ RunTour je úzce propojena s duševním zdravím – každý závod přináší jedno speciální téma z této oblasti, aby si běžci neodnášeli ze závodů jen lepší fyzičku, ale také psychickou pohodu.

V Ústí nad Labem se tématem styl psychický stav flow a oblast mindfulness. Ve startovní obálce proto účastníci našli antistresovou omalovánku, před závodem měli možnost zaslat svou oblíbenou hudbu, kterou jim pořadatelé pustili při doběhu do cíle, a také získali 50% slevu čtyřtýdenní program trénování mindfulness od Českého mindfulness institutu, s nímž si mohli vyzkoušet také relaxační cvičení.

Bohatý doprovodný program nabídl také další zážitky a služby. Běžci si mohli zajít zdarma na masáž od ALPY a nadace Leontinka, odpočinout si v relaxační zóně O2, odměnit se skvělým jídlem ve stanu LIDL nebo si vyzkoušet špičkové boty PUMA. Dobít energii pak mohli ve stánku Edgar power a v případě bolestí se nechali zatejpovat od Rozběháme Česko.

Když běžci pomáhají dětem

Kdo běží s ČEZ RunTour, pomáhá dobrým věcem. Z každého startovného totiž putuje padesát korun nadaci Leontinka, která svými aktivitami podporuje nevidomé mladé lidi a děti.

Díky partnerství RunTour a společnosti ČEZ mohou zároveň dělat dobré skutky všichni běžci po celém Česku. Stačí si nainstalovat do telefonu aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, ve které uživatelé získávají body za své aktivity. Následně mají možnost tyto body přidělovat různým charitativním projektům, aby za ně Nadace ČEZ poslala finanční prostředky.

V rámci spolupráce s ČEZ RunTour putuje vždy tato pomoc dětskému domovu v kraji, ve kterém se závod koná. „V Ústí jsme běželi pro děti z dětského domova Střekov, kterým jsme společně částkou 70 000 Kč zajistili letní ozdravné pobyty. Děkujeme všem, kdo pomohli!“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

ČEZ RunTour teď čeká krátká pauza – do druhé poloviny sezony vstoupí 22. července v Olomouci. Chcete být na startu také? Registrujte se na www.run-tour.cz, kde najdete kompletní termínovou listinu. Protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!