V zimě na běžkách, v létě po svých. Letní Jizerská 50 RUN je za bukem!

Pomalu dobíháme do cíle našeho lesního dobrodružství jménem Běhej lesy a poslední prázdninový víkend bude patřit Jizerkám. Vytáhni svou smečku na sever Čech a proběhněte si slavná místa legendární Jizerské 50 po vlastních packách. Dostaneš se na ikonická místa, která projíždějí elitní běžkaři i hobbíci při Jizerské 50, uvidíš, jak vypadá Hřebínek, Smědava, Jizerka či Olivetská hora bez sněhové pokrývky. Ulov si číslo online do 25. srpna nebo na místě v sobotu 28. srpna.

Jizerky jsou srdcovka, co si budeme povídat. V zimě jsou proslulé svými perfektně upravenými běžkařskými trasami, ale ani v létě se rozhodně nudit nebudeš. Ať už tento závod pojmeš jako přípravu na zimu nebo se chceš jen proběhnout Jizerskými horami, rozhodně tě rádi uvidíme na startu! Jakou distanci si pro sebe a své blízké ulovíš, je jen na tobě. Jak lépe zakončit prázdniny, než s kamarády, s rodinou nebo třeba i sólo, a vydat se právě do Bedřichova a jeho okolí? Kromě sobotního závodu si zbytek víkendu můžete užít v Libereckém kraji, který nabízí nepřeberné množství aktivit, zajímavostí a tipů, kam na výlet.

Na trať vyrazíš z lyžařského stadionu v Bedřichově, na výběr máš závody na 11 či 22 či ultramaratonských 50 km (přesná délka 47,75 km). Nechybí ani VoltaRUN, nezávodní trasa v délce 5 km, na kterou můžeš bez obav vyrazit s kočárkem nebo s prarodiči, vhodný je taky pro začínající běžce, doprovod nebo handicapované. A co víc, díky VoltaRUN a Nadaci NOVA můžeš svým startovným přispět na dobrou věc, konkrétně na ortézy a rehabilitaci pro Zuzanku, která se narodila se srdeční myokarditidou. Pomáhat ale můžeš taky díky aplikaci EPP-Pomáhej pohybem, kterou si stačí na startu zapnout a uběhnutými kilometry přispívat na tebou vybraný charitativní příběh. My tě navíc společně se Skupinou ČEZ možná odměníme voucherem do aquaparku, pokud budeš mít trochu štěstí a budeš vylosován v tombole po závodě.

Běhej lesy myslí i na nejmenší sportovce a má pro ně připravené Dětské závody Dr. Max s trasami 500 metrů a 1 km, a to pro všechna mláďátka do 14 let. Na děti čeká kromě závodů i spoustu jiné zábavy. Medaile a tričko pro všechny, hodnotné ceny od společnosti Boll a Dr.Max pro první tři holčičky a chlapečky a aktivní dětská zóna Sportisimo.

Na co si ještě můžeš brousit zuby? Na zázemí plné zajímavých aktivit pro celou rodinu! Vyzkoušej si běžecké boty ON a vytáhni je rovnou na závod, zajdi na tejpovací stánek Generali Investments CEE, nech si poradit od Enervit – expertů na sportovní výživu nebo vyhraj hodnotné ceny v tombole. Můžeš vyhrát např. poukaz na boty ON, tankování od Benzina ORLEN, TV na rok zdarma nebo tablet od Nordic Telecom či poukaz k nákupu od Dr.Max a mnohé další ceny.

Ještě jsi na vážkách? Mrkni se na to, jak si závod užili ostatní parťáci loni prostřednictvím fotek a videa. Tak už neváhej, ulov si číslo, a přijeď si s námi užít krásu Jizerek. Čas na to máš do středy 25. srpna před sobotním závodem nebo pak v sobotu přímo na závodě.