Vběhněte do prázdnin! V Motole se poběží přes golfové jamky

Běh přes motolské jamky, který se koná v rámci seriálu Kilpi Trail Running Cup, má velmi specifické kouzlo. Díky němu se na golfovém hřišti potkávají skyrunneři, silničáři i dráhaři. Chcete to zkusit také? Letošní ročník se koná 2. července.

O motolských jamkách

Už tradiční závod se v pátém ročníku přesunul z podzimního termínu, nebo přesněji stává se veřejnou generálkou na říjnové mistrovství republiky v krosu. Dvoukilometrový okruh vede nahoru dolů po areálu v Motole, část míří na stezku přilehlého lesíka.

Jak bude vypadat trať

Hlavní trať má 8 km (muži startují ve 13:50, ženy 12:50), kratší 4km odstartuje ve 12:10. Závod je součástí Pražského běžeckého poháru s převýšením přes 250 metrů. V tomto závodě se zajímavě konfrontují rychlíci z drah i silnic, společně s vrchaři dálkoplazy. Pro svoji dostupnost a pestrost řadí pořadatelé motolský běh k nejobsazenějším v seriálu. V loňském roce se dokonce musela na poslední chvíli ještě navyšovat kapacita startovních čísel.

Rekordy už padly. A letos?

Rekordy závodu drží za rok 2015 Milan Kocourek (25:19) a Eva Nývltová Vrabcová (28:18). „Nádherné proběhnutí,“ pochvalovala si lyžařka a nyní také atletická reprezentantka v půlmaratonu a maratonu Eva.

Zážitky jsou nezbytné

Běhat v plné sezoně na svěžím golfovém trávníčku je jedinečný zážitek. Stačí ždibec představivosti a ocitnete se mezi greeny někde na britských ostrovech. Kompletní závodnický servis doplňuje modré seriálové tričko KTRC, kdy pouze v rámci této destinace ho každý dostanete zdarma.

Unikátní tombola

Další hodnotné ceny čekají v tombole. Originální grafika od malíře Tomáše Bíma, který právě zahajuje velkou výstavu v Hollaru, nebo zapůjčení vozu Subaru s plnou nádrží na celý víkend a další. Zajímavou nabídku přinesou ve svých stáncích i partneři seriálu KTRC, Kilpi, Icebug, Kofola, Apache bicycles a další.

Doprovodný program

K dispozici bude i golfová školička, až třeba budete (chvilku) čekat na vyhlášení výsledků.

Kudy vede cesta

Na místo nemusíte autem, ale přiveze vás i tramvaj č. 39 na zastávku Vozovna Motol na ulici Plzeňská, která se nachází přímo pod golfovým hřištěm. Dalším spojením mohou být autobusy 168, 179, 184, 301, 352 na zastávku Šafránkova, odkud se dá snadno projít směrem dolů z ulice Bucharova. Vjezd autem na parkoviště golfového hřiště je právě jen odtud z horní části.

Další podrobnosti a přihlášky najdete na www.ktrc.cz

Text: red a KTRC | Foto: KTRC