Ve Zlíně si dosprintovali pro vítězství Juránková s Červenkou

Český pohár v olympijském a sprint triatlonu uzavřel SUPERSPRINT Triatlon Zlín. Celkovými vítězi závodu se stali Lukáš Červenka s Heidi Juránkovou. Česká juniorská reprezentantka vyhrála i semifinále, ve kterém se rozhodovalo o pohárových bodech. Mezi muži jich v sobotu 25. září nejvíce získal Martin David.

Závodníci se v nejbližším okolí zlínského atletického stadionu postavili na start celkem třikrát. Nejdříve při Intervalovém závodě, jehož výsledek určil nasazení do šestnáctičlenných skupin pro Vyřazovací závod. Výsledné časy Vyřazovacího závodu rozhodovali o získání bodů do Českého poháru a také o postupech do finále A a B. Finálové závody pak určily konečné vítěze SUPERSPRINT Triatlonu Zlín.

Mezi ženami si velmi suverénně počínala Heidi Juránková, která obsadila první místo ve všech třech závodech! „Vyřazovací závod pro mě nebyl příjemný, protože jsem měla křeče v nohou a nemohla jsem příliš běžet. Moje největší soupeřka přitom měla závodit až po mě, tak jsem nechtěla polevit,“ popisovala své pocity z pohárového vítězství Heidi Juránková. „Ve finále jsem vyplavala na druhém místě. A tušila jsem, že mě na kole dojede Julča Balcarová, která je výborná cyklistka. Proto jsem ani nejela naplno a čekala, až mě docvakne. Následně jsem jela tak, abych se jí udržela. Do depa jsme pak dojely spolu a v běhu se mi podařilo dostat do vedení a zvětšovat náskok,“ popsala Juránková.

Druhé místo ve finále obsadila Julie Balcarová, třetí příčka patří Adrianě Horňové.

Mezi muži se v každém závodě přetahovali o vítězství David Martin s Lukášem Červenkou. Intervalový závod vyhrál Martin, Červenka byl druhý. Toto pořadí si zopakovali také ve Vyřazovacím závodu, díky čemuž si Martin zajistil maximální bodový příděl do Českého poháru. Třetí místo z tohoto závodu patří Filipu Michálkovi.

Ve finále pak ale dominoval Červenka, za kterým finišovali Martin a Tomáš Kříž. „Finále bylo divoké. Nejprve jsme jeli ve třech ještě s Tomášem Křížem. Docela jsme si dávali, do kopce neustále někdo nastupoval. Pak jsme zůstali sami dva s Davidem a do běhu šli společně. Naštěstí se mi to v něm podařilo rozhodnout,“ popsal Červenka, pro kterého to byl možná poslední závod v pozici profesionála. „Od příštího roku se mění moje role ze závodnické na trenérskou. Zřejmě si vyzkouším nějaké závody v terénním nebo dlouhém triatlonu, ale prioritou pro mě bude příprava nových svěřenců.“

V neděli pokračuje závodní program ve Zlíně mistrovstvím republiky štafet.

Výsledky

SUPERSPRINT Triatlon Zlín, 25. září

Vyřazovací závod (Český pohár), muži: 1. David Martin, 2. Lukáš Červenka, 3. Filip Michálek

Vyřazovací závod (Český pohár), ženy: 1. Heidi Juránková, 2. Julie Balcarová, 3. Alena Srogoňová

Finále, muži: 1. Lukáš Červenka, 2. David Martin, 3. Tomáš Kříž

Finále, ženy: 1. Heidi Juránková, 2. Julie Balcarová, 3. Adriana Horňová

Kompletní výsledky najdete zde.