Velká šance pro mladé běžce: Salomon Running Academy

Velká šance pro mladé běžce: Salomon Running Academy

Značka Salomon znovu pořádá svou Running Academy. Do německého Garmische pozve na týden talentované běžce od 16 do 20 let, aby načerpali nové zkušenosti, podělili se o radost z běhu a setkali se s osobnostmi světového trailu. Zúčastnit se mohou také čeští běžci, do výběru se musí přihlásit do 10. dubna.

Salomon Running Academy se poprvé konala v loňském roce. Jejím účelem není jen nábor a výchova nových talentů, ale také setkání dvou generací běžců a navázání dlouhodobých vztahů. „Chci se alespoň trochu odvděčit sportu, který miluji, tím, že aktivně pomáhám další generaci,“ uvedl slavný běžec Jonathan Wyatt, který se kempu účastní spolu s Annou Frost a Maxem Kingem.

Důležité termíny
10. 4. – uzávěrka přihlášek
15. 4. – předvýběr 1 dívky a 1 chlapce ze strany českého zastoupení Salomonu do celosvětového kola výběru
20. 4. – vyhlášení jmen 16 účastníků Salomon Running Academy 2016
25. – 29. 5. – Salomon Running Academy, Garmisch 2016

Smyslem akce není sezvat mladé běžce, aby mezi sebou soutěžili, a vyhlašovat vítěze. „Bylo příjemné vědět, že nemusíte být nejlepší. Záměrem pořadatelů bylo pomoci nám, abychom všichni byli co nejlepší, a především, abychom se dobře pobavili,“ sdělil Micha Steiner, mladý švýcarský sportovec, který se zúčastnil této akademie v roce 2015.

„Zábava spojená s během je přesně to, co přitáhne mladé talenty ke sportu a zajistí, aby mu zůstali věrni a také aby byli fit,“ říká organizátor Greg Vollet, který v loňském roce viděl na kempu běžce, z nichž někteří dnes již prožívají úspěšnou kariéru.

Účastníci příští akademie mohou tudíž očekávat nezměrnou energii, divoké sestupy a notnou dávku legrace společně se zkušenějšími ambasadory, nejen na trati, ale i za jiných příležitostí. Na programu jsou semináře o vývoji produktů Salomon a spousta zasvěcených rad ohledně zvládnutí sportu po fyzické i psychické stránce, s nimiž se podělí sportovci, kteří zde již byli a poučili se ze svých zkušeností.

„Do celosvětového kola výběru budeme nominovat jednu dívku a jednoho chlapce jak za Českou republiku, tak i za Slovensko. Loni nám účast českého zástupce zhatilo zranění těsně před akademií, letos bychom rádi do světového výběru dostali po jednom zástupci z obou pohlaví,“ dodává Vilém Omcirk, marketingový manažer značky Salomon.

Další informace o akci Salomon Running Academy 2016 a pokyny k přihlášení naleznete na runningacademy.salomon.com.

Text: redakce a Salomon | Foto: Salomon