Víme, kdo poběží extrémní štafetu Red Bull 400

Víme, kdo poběží extrémní štafetu Red Bull 400

Už tuto sobotu 15. srpna se poběží extrémní závod RedBull 400 na harrachovském skokanském můstku K120. A my už známe jména posledních osmi účastníků, kteří se na něj probojovali díky projektu Rozběhni to naplno společnosti Benzina.

O projektu, který zahrnoval tři týdny tvrdých tréninků pod vedením profesionálních trenérů Jirky Nečáska (Praha), Adama Sedláčka (Brno) a Patrika Skřížaly (Ostrava), jsme už informovali zde.

Nyní už jde ale do tuhého.

Minulý víkend proběhl na Vysočině v areálu skokanských můstků závěrečný bootcamp.

Týmy z Prahy, Brna a Ostravy, všichni vzorně nastrojení v týmových tričkách, se sem sjely, aby se poprvé setkaly a společně tu prožily nesnesitelně horký trénink, na jehož závěru se rozhodlo o dvou čtyřčlených štafetách (jedna ženská, jedna mužská), které se nyní budou moci zúčastnit sobotního závodu v Harrachově.

Když týmy na místo dorazily, čekalo je mnoho nového. Ač nikdo nepochybuje o náročnosti přípravných tréninků v uplynulých třech týdnech, panující vedra se postarala o to nejtěžší, co si před samotným závodem každý z účastníků zažil.

Po prvotním pošťuchování a vzájemném vyhecování trenérů se všichni přesunuli na svah, kde je čekala skutečně ojedinělá rozcvička – všechny tři týmy se musely poskládat tak, aby na zemi bylo jen pět nohou. To v případě 24 nohou v každém z Benzina týmu opravdu nebyl snadný úkol.

A pak už hurá na svah v předem určených čtveřicích. Přes veškerá očekávání se všichni běžci vzájemně povzbuzovali a podporovali a na samém konci upřímně gratulovali vítězům.

Tím se staly jak v mužské, tak v ženské štafetě Pražáci, které vedl trenér Jirka Nečásek. O vítězství ale rozhodovaly doslova milimetry, tak vyrovnaný boj to byl. Harrachovského závodu RedBull 400 se ale může zúčastnit jen osm z nich. Vyčerpanými, ale šťastnými vítězi jsou Marcela Brothanková, Gabriela Nováková, Martina Křížková, Barbora Samková, Viktor Hamid, Michal Urban, Jan Pechač a David Hošek.

Na závěr se mohli rozpálení běžci zchladit v připraveném nafukovacím bazénu plném ledové vody – a to bez nadsázky, voda totiž byla plná ledových kostek. Opravdu parádní osvěžení v bezmála čtyřicetistupňovém horku.

Teď už se oba vítězné Benzina týmy chystají na sobotní závod v Harrachově. Držme jim palce, protože tohle bude nářez.

Text a foto: Komerční sdělení  / Rozběhni to naplno