Vojáky střídají běžci. Seriál Běhej Lesy míří do Brd

Pro většinu běžců byly Brdy ještě v nedávné době zapovězeným územím. Do vojenského újezdu se smělo pouze s propustkou. Nyní se ale pravidla uvolnila, čehož se rozhodli využít organizátoři seriálu Běhej Lesy a ve středočeských kopcích připravují nový závod.

Seriál bude mít tedy nově pět závodů. Brdy se přidají ke Karlštejnu, Lednici, Bílé a Jizerským horám. Poběží se tu
23. července, trasu budou tvořit zpevněné cesty. Kratší trať s přibližnou délkou 10 kilometrů nabídne maximální převýšení 200 metrů, na cca půlmaratonské distanci závodníci nastoupají až 600 metrů. Nebudou chybět ani dětské závody.

Běhej lesy 2016
28. 5. Běhej lesy Lednice
18. 6. Běhej lesy Karlštejn
23. 7. Běhej lesy Brdy
13. 8. Běhej lesy Bílá
3. 9. Běhej lesy ČEZ Jizerská 50 RUN

„Brdy jsou unikátní lokalitou a skvělým rozšířením seriálu Běhej lesy. Stejně jako všechny ostatní závody nabídnou něco unikátního – v tomto případě panenskou přírodu uprostřed oblasti, která se návštěvníkům otevřela až s letošním rokem,“ popisuje David Douša z organizačního týmu Běhej lesy.

Obě trasy nabídnou zajímavá místa. Zázemí závodu se bude nacházet u Padrťských rybníků, běžci uvidí zaniklé obce i klášter, původní stromořadí, mokřady, bažiny či rozsáhlá rašeliniště i chatu Václavka. Závod bude zajímavý i svou nadmořskou výškou – zázemí je v 640 metrech nad mořem.

„Příroda ve středních Brdech se svým charakterem blíží spíše Šumavě než okolním středočeským územím. Jde o jednu z nejkvalitnějších lesních lokalit nejen v rámci Česka, ale i celé Evropy. Jsme rádi, že jako partner závodů můžeme i tímto způsobem veřejnosti představit výsledek práce čtyř generací našich lesníků,“ dodal Josef Vojáček, ředitel Vojenských lesů a statků, které spravují lokalitu více než osmdesát let.

Registrace do všech závodů Běhej lesy včetně novinky v Brdech je možná na webových stránkách www.behejlesy.cz. Startovné začíná na 400 Kč.

Text: red a Běhej Lesy | Foto: Shutterstock