Vstříc novoročním výzvám a předsevzetím! Ve čtvrtek 30.12. startuje virtuální Novoroční virtuální běh, třetí zastávka seriálu Rok v běhu.

Novoroční oslavy nemusí být vždy spojené jen s alkoholem, boucháním petard a bolestí hlavy po probuzení. Naopak, nový rok můžeš začít aktivně a oslavit ho pěkně v pohybu.  Skvělou příležitostí k tomu je blížící se Novoroční virtuální běh. Závod, do kterého se můžeš zapojit odkudkoli a dle svých časových možností. Vše probíhá v reálném světě, virtuální je pouze tabulka výsledků a účast je ZDARMA. Více informací na www.virtualnibeh.cz.

Vyrazit na čerstvý vzduch s rodinou, zpestřit si svou přípravu nebo otestovat běžeckou formu. To jsou jen některé důvody, proč zkusit Novoroční virtuální běh. Účastníci mají navíc možnost získat originální dřevěnou medaili s novoroční tematikou a odměnit se tak za své úsilí. Závodí se nejen v běhu, ale také v chůzi a na výběr je několik tematických tratí v různých délkách od 2 do 21 km.

Ideální volba, jak začít plnit novoroční předsevzetí

Princip je jednoduchý. ZDE se během několika vteřin přihlásíš do závodu a vybereš si délku trati dle svých fyzických/časových možností. Následně se vydej na trať podle svého výběru, ve skutečném světě ji uběhni/ujdi a svůj výkon si změř pomocí sportovních hodinek či běžně dostupné mobilní aplikace. Záznam aktivity (např. fotku, printscreen z aplikace Garmin Connect, Movescount, Strava, apod.) už pak jen nahraj prostřednictvím unikátního odkazu, který ti pošleme do e-mailu. Jakmile tvůj výsledek zkontrolujeme, objeví se ve výsledkové listině, která se během celého závodu průběžně aktualizuje.

Je libo běh nebo chůzi?

Na programu Novoročního běhu není pouze běh a na své si přijdou také chodci a děti.

  • Běh: Dětský závod – 500m, Dětský závod – 1,1 km, Začnu běhat – 2,022 km, Běh s kočárkem – 3 km, Sváteční pětka – 5 km, Novoroční proběhnutí – 11 km, Za ohňostrojem – 15 km, Šťastný nový rok – 20,22 km
  • Chůze: Dětská chůze – 5 km, Sváteční chůze – 11 km, Novoroční chůze – 20,22 km

Pořadí ve výsledcích přitom není důležité. Cílem projektu je motivovat amatérské sportovce v začátcích, inspirovat všechny k překonávání vlastních limitů a podpořit každého v přirozené lidské soutěživosti. Závody je možné absolvovat s rodinou, přáteli nebo z nich vytvořit výzvu pro kolegy v práci.

REGISTRACE K ZÁVODU JE MOŽNÁ ZDE.