Výjimečná večerní desítka – v přírodě a přitom u metra

Výjimečná večerní desítka – v přírodě a přitom u metra

Ceny pro vítěze bývají na běžeckých závodech různé. Za první místo je možné získat auto nebo také živého bažanta. Ovšem cena za první místo na Večerní svěrácké 10 je zcela unikátní – vítěz získá zlatý svěrák! Závod se koná v sobotu 6. června v Praze na Černém Mostě.

Ačkoliv téměř až na start dojedete metrem, poběží se lesem, přes louky a většinou po polních cestách. Kromě desítky se poběží i pětka. Trať je rovná, čipově měřená a opepřená jedním krátkým prudkým stoupáním v každém kole.

Absolutní vítěz zvedne nad hlavu zlatý svěrák – trofej s úctyhodnou váhou 6,5 kilogramu. Vzhledem k tomu, že se na závod chystá i aktuální půlmaratonský a maratonský mistr republiky Víťa Pavlišta, budou to mít běžci bažící po svěráku pěkně těžké.

logo„Očekávám především dobrou zábavu a jsem také zvědavý na trať, protože Černý Most znám jen jako nákupák a stanici metra,“ říká Víťa Pavlišta.

Kromě trofeje pro celkového vítěze čekají na tři nejlepší běžce v každé kategorii věcné ceny včetně voucherů do Decathlonu Černý Most, který je hlavním partnerem závodu. Oceněn bude i nejrychlejší běžec a běžkyně z Prahy 14.

Každý startující se může těšit na originální startovní balíček s pivním speciálem Svěráckou 10°, kterou pro SK Svěrák vaří Pivovar Kocour Varnsdorf, a plátěnou taškou s logem závodu. O afterparty se postarají DJ’s z rádia Wave.

Registrace se rychle plní, proto s přihláškou neotálejte. Startovní číslo získáte zde.

Závod pořádá běžecký klub SK Svěrák ve spolupráci s volnočasovým centrem Plechárna.