Vypadá jako Vrána, ale je to Kopfstein! Známý pilot si zahrál falešného vrchního v reklamě na Světový pohár v triatlonu

Je to pilot, triatlonista nebo snad falešný vrchní? Petr Kopfstein opět potvrdil, že je mužem mnoha talentů. Karlovarský letec a účastník prestižního seriálu Red Bull Air Race totiž v uplynulých letech propadl také triatlonu. A nyní se proměnil ve falešného vrchního, když si v reklamě na závod CITY TRIATHLON Karlovy Vary zahrál postavu Dalibora Vrány z filmu Vrchní, prchni! 

Jedna z nejslavnějších scén české kinematografie se stala inspirací pro pořadatele závodu CITY TRIATHLON Karlovy Vary, který se v lázeňském městě uskuteční o víkendu 9.-11. září a jehož vrcholem bude prestižní Světový pohár. Pro letošní ročník závodu natočili reklamu, ve které falešný vrchní prchá po kolonádách před rozezleným davem. Roli Dalibora Vrány si ale tentokrát zahrál pilot Red Bull Air Race Petr Kopfstein. 

„Natáčení bylo vtipné. V Karlových Varech jsme byli zajímavá atrakce nejen pro turisty, ale i pro místní – kvůli paruce mě kamarádi buď nepoznali, nebo se mi smáli,“ říká s úsměvem Kopfstein, kterého před kamerou pronásledovala česká triatlonová reprezentantka Heidi Juránková.

Honička obou karlovarských rodáků se ovšem neodehrávala pouze na kolonádách, tvůrci reklamy se ji rozhodli rozšířit o další triatlonové disciplíny – Juránková tak Kopfsteina nahání také ve vodě a na kole. „Proto jsme název rozšířili na Vrchní, uplav, ujeď, prchni!“ říká ředitel závodu Vladimír Malý, který na reklamě spolupracoval s agenturou František Dron. „Jsem rád, že se video šíří internetem a sbírá pozitivní reakce. Snad se nám podařilo to, o co jsme usilovali – chtěli jsme překročit hranice triatlonového světa, pobavit i nezaujaté diváky a přitáhnout pozornost k našemu závodu, který se stejně jako Vrchní, prchni! odehrává na těch nejhezčích místech Karlových Varů.“

Na celé video se můžete podívat zde

CITY TRIATHLON Karlovy Vary se koná o víkendu 9.-11. září. Jeho program zahrnuje závody pro děti, rekreační sportovce, nejlepší české triatlonisty i olympijské hvězdy, které se v lázeňském centru představí při závodě Světového poháru. 

Ani letos nebude na startu chybět Petr Kopfstein, který se už potřetí zúčastní sobotního závodu Age Groups. Ten je určen výkonnostním i rekreačním triatlonistům a koná se na distancích, se kterými si poradí každý amatérský sportovec – 750 metrů plavání, 20 km silniční cyklistiky a 5 km běhu. 

„Trať vede těmi nejhezčími místy, která v Karlových Varech jsou. Závodí se přímo v historickém lázeňském centru. Navíc se jedná o divácky zajímavý víkend, protože ten program je díky nedělnímu Světovému poháru a účasti triatlonových hvězd atraktivní pro fanoušky. Hezký je i doprovodný program, jehož součástí je festival světel VARY°ZÁŘÍ,“ zve Kopfstein do Karlových Varů.

On sám propadl triatlonu v posledních dvou letech, kdy se zúčastnil nejen karlovarského závodu, ale zvládl také polovičního IRONMANA (1,9 – 90 – 21 km) v Portugalsku a Rakousku. „Líbí se mi komplexnost toho sportu, jeho pestrost. Když nejste dobří v jedné disciplíně, můžete to dohnat v jiné. Já teda nejsem dobrý v žádné z nich, ale o to víc mě baví trénovat,“ směje se. 

Více informací o celé akci i její kompletní harmonogram najdete na webu www.citytriathlon.cz.