Vyprodáno! Kapacita prvních dvou závodů RunCzech je naplněna

Kdo zaváhal s registrací na první dva závody ze série RunCzech, bude teď jen velmi těžko shánět startovní číslo. Po Sportisimo 1/2Maratonu Praha pořadatelé kompletně vyprodali také Volkswagen Maraton Praha.

Startovní čísla byla rozebrána v rekordním čase, pouhé tři měsíce po otevření registrací. „Loni byly registrace na Sportisimo 1/2Maraton Praha uzavřeny 13. prosince, na Volkswagen Maraton Praha na přelomu roku. Letos je to ještě podstatně dříve, což potvrzuje neustále rostoucí zájem o běhání a běžecké závody,” uvedl pro web RunCzech.cz Václav Skřivánek, ředitel obou závodů.

Na start 1/2Maratonu se postaví 12 500 běžců, maraton poběží 10 000 účastníků. Přestože je kapacita plná, stále je ještě několik způsobů, jak se na závod dostat. „První možností je obrátit se na charitativní partnery RunCzech nebo se zapsat na čekací listinu. Nabízíme také balíčky startovného a tréninku. Běžci se navíc stále mohou hlásit do štafetových a týmových běhů, kde zbývá místo pro 204 (resp. 316) týmů,” upřesňuje Skřivánek.

Text: Michal Včeliš / Foto: RunCzech