Vzhůru do skláren! Organizátoři RunTour budou vyrábět trofeje

Absolvovali jste letos alespoň sedm závodů RunTour? Můžete se těšit na zajímavou trofej – ve sklárnách ji vyrobí sami organizátoři. Stejně jako loni se bude jednat o trofej ve tvaru koule. „Loni si je běžci tak oblíbili, že si o ně začali psát i letos. Jsme rádi, že jim můžeme vyjít vstříc,“ potvrdil tiskový mluvčí série Richard Valoušek.

V průběhu listopadu tak budou členové organizačního týmu RunTour vyrážet do skláren a vlastnoručně vyrábět celkem 180 trofejí. Právě tolik běžců totiž v letošním roce získalo titul Zlatého RunTour mastera, tedy běžce, který se seriálem objel 7 nebo 8 závodů.

„Jsme rádi, že se nám podařilo zrealizovat možnost vlastnoruční výroby vítězných koulí. Jejich výroba chvíli potrvá, ale na konci listopadu už by je měli mít první majitelé doma,“ těší Valouška.

„Do konce listopadu chceme udělat posezení v jedné z pražských restaurací. Každý zlatý RunTourák si tak na nás bude moci dát pivo, podělit se s námi o své zážitky ze závodů a převzít si svou trofej,“ prozrazuje s tím, že přesné datum posezení pořadatelé upřesní v polovině listopadu na webu a Facebooku RunTour.

Tímto aktem bude definitivně zakončena letošní sezona a zahájena ta příští. „Protože jen co si doma stačí masteři kouli položit na poličku, odstartuje na našem webu www.run-tour.cz registrace do závodů 2016,” dodává Valoušek za organizátory.

Text: red a RunTour | Foto: RunTour