WINGS FOR LIFE: Vyzkoušejte závod, kde cíl dohání běžce

Všichni si stoupnou na stejnou startovní čáru, každého běžce ale čeká jinak dlouhá trať a cíl na jiném místě. Charitativní běh Wings for Life World Run je unikátní svým konceptem, kdy běžce dohání cílový vůz – koho předjede, ten v závodě končí. Třetí ročník závodu se uskuteční 8. května, nejbližším pořadatelským městem pro české běžce je Bratislava.

Start je naplánován na 13 hodin středoevropského času. Ve stejný moment se závod rozběhne celkem ve 34 městech, které leží ve 13 časových pásmech. Soutěží se jak o lokální, tak o světový titul v ženské i mužské kategorii. Celkovým vítězem závodu se stává ten, komu se podaří zdolat nejvíc kilometrů ze všech závodů napříč kontinenty. Dvojnásobný vítěz Rakušan Lemawork Ketema to v květnu 2015 dotáhl téměř na 80 kilometrů.

Běží se pro ty, kteří nemůžou

Celá částka ze startovného putuje na výzkum poranění míchy, kterou se zabývá nezisková nadace Wings for Life. Pomáhá lidem na vozíku, aby mohli zase chodit. Posledních dvou ročníků se zúčastnilo přes 136 tisíc závodníků po celém světě a podařilo se vybrat přes 194 milionů korun.

V Bratislavě se do druhého ročníku běhu zapojilo přes 2 500 běžců. Stíhacímu autu odolával nejdéle Rakušan Phillip Aigner, který uběhl 68,5 kilometrů. V ženské kategorii se stala lokální vítězkou Romana Komárňanská, která zvládla 42 kilometrů.

Registrovat se můžete zde

Podívejte se na video z minulého ročníku

 

Text: red | Foto: Peter Brichta for Wings for Life World Run