Wings For Life World Run: Běžet za ty, kteří nemůžou

Wings For Life World Run: Běžet za ty, kteří nemůžou

Postavili jste se někdy na start závodu, aniž byste věděli, jak daleko je cíl? Běželi jste někdy závod s nekonečnou tratí? Zkusit si ho můžete 3. května, kdy se v Bratislavě a dalších 34 městech po celém světě uskuteční charitativní běh Wings For Life World Run.

Abychom byli přesní – i tento běh má cíl, nikoliv však ten tradiční, za kterým byste hledali stupně vítězů a občerstvení. Cílem tohoto závodu je totiž pomoci těm, kteří sami běžet nemohou. Charitativní běh Wings For Life World Run vznikl na podporu neziskové organizace Wings For Life, která se zabývá výzkumem poranění míchy. Veškeré finance z registračních poplatků poputují přímo na tento výzkum. Při prvním ročníku se loni vybralo přes 81 milionů korun.

„První ročník celosvětového běhu Wings For Life World Run byl neskutečnou světovou sportovní akcí. Doufáme, že letos se akce zúčastní ještě více sportovců a že se nám podaří vybrat ještě větší částku na výzkum poranění míchy,“ říká Anita Gerhardterová, výkonná ředitelka nadace Wings For Life.

WFLWR_3Jediný závod, ve kterém cíl stíhá vás

Proč nemá závod žádný cíl? Běh pro vás totiž končí v momentě, kdy budete dostiženi pořadatelským autem (tzv. Catcher Car). To vyjede 30 minut po startu závodu a bude pomalu zrychlovat, dokud nedostihne všechny běžce.

„Jednou za čas se objeví záblesky, kdy lidstvo dokáže vyslat sondu na Mars, létat na měsíc a zpět. Proto si myslím, že v budoucnu musí být možné spojit ty centimetry nebo dokonce milimetry porušené míchy,“ dodává Samuel Koch, který žije s tímto poraněním.

Spolu s vámi poběží řada českých i slovenských osobností. Na trati můžete potkat například bikera Michaela Berana, maratonce Jana Kubíčka nebo kajakářku Janu Dukátovou.

Láká vás zkusit závod s nekonečnou tratí?

Registrovat se můžeš online do 26. dubna na těchto stránkách