Wings for Life World Run: nejdál doběhl Ital, chytili ho na 88. km

Ve 34 zemích, na 6 kontinentech a ve 12 časových pásmech se konal závod Wings for Life World Run. Po celém světě se startovalo ve stejný čas – 8. května ve 13:00 SEČ. A startovní výstřel zazněl také v Bratislavě.

Wings for Life World Run je svým konceptem unikátní běh. Délka závodu je totiž pro každého jiná – záleží na tom, jak daleko od startu dojede běžce „Catcher Car“. Pro někoho tak může trať měřit několik kilometrů, elitní běžci se ale dostávají na ultramaratonské parametry. V Bratislavě nejdál doběhl Gabriel Švajda, kterého vůz dohonil až na 54. kilometru. Ženská vítězka Petra Fašungová utekla stíhacímu autu na 40. kilometr.

Celosvětový mužský vítěz Giorgio Calcaterra z Itálie, který běžel v Miláně, se dostal na neuvěřitelných 88,44 kilometrů, čímž překonal dosavadní rekord loňského vítěze Lemaworka Ketema. Ten skončil na 79. kilometru. Ženská globální vítězka Kaori Youshida zaběhla v japonské Takishimě téměř 66 kilometrů.

P-20160509-02285_NewsCelý výtěžek ze startovného putuje přímo nadaci Wings for Life, která se zabývá výzkumem na poranění míchy a pomáhá vozíčkářům, aby mohli zase chodit. Silnou myšlenku závodu letos podpořilo po celém světě více než 130 000 běžců a podařilo se vybrat přibližně 180 milionů korun.

V závodě odstartovalo i několik českých sportovců, řada z nich pokořila své osobní běžecké rekordy. „Jsem moc rád, 34 kilometrů je pro mě super výsledek. Je to o 12 kilometrů víc, než jsem kdy doposud uběhl. Moc jsem si to užil,” říká kanoista Martin Fuksa, jedna z českých medailových nadějí pro olympiádu v Riu.

Text: red | Foto: Red Bull Content Pool