XTERRA přivítá v Prachaticích hvězdné startovní pole

Hvězdné obsazení, historicky nejvyšší účast a nové tratě nabídne XTERRA CZECH, která o víkendu 12. až 14. srpna oslaví v Prachaticích 20 let. Závod v terénním triatlonu je současně mistrovstvím Evropy, světovým pohárem a také kvalifikací na mistrovství světa této prestižní komerční série. Doprovodný program nabídne mimo jiné hudební festival, food fest nebo letecké vystoupení Martina Šonky.

Od pátku 12. srpna budou jihočeské Prachatice centrem světového terénního triatlonu. Boje o evropské tituly přilákaly na start více než 450 triatlonistů z 30 zemí světa, mezi nimiž je i 70 profesionálních triatlonistů. Nebude chybět trojnásobný vítěz Arthur Serrieres z Francie, šestinásobný mistr světa Ruben Ruzafa ze Španělska nebo domácí naděje Lukáš Kočař. 

Ženské startovní pole povede s jedničkou Loanne Duvoisinová ze Švýcarska, přijíždějí také Italky Mairhoferová a Mendittová. Domácí barvy bude hájit mimo jiné Jindřiška Zemanová, vítězka světového poháru XTERRA v Itálii. 

Ačkoliv se hlavní závod koná až v sobotu, někteří favorité už na jihu Čech několik dnů trénují, aby nastudovali novou trasu závodu. Ta se totiž diametrálně liší od předchozích ročníků. Kvůli rekonstrukci Křišťanovického rybníka, který je tradičním dějištěm plavecké části, museli pořadatelé vyhledat novou lokalitu. Tou se stal Ktišský rybník, jehož voda je teplá, ale zároveň čistá. Změnila se také cyklistika, která měří 33 kilometrů. Nově vede přes Miletínky, Chroboly směrem na Libín a poté přes Černou horu do Prachatic. Závěrečný běh a centrum přímo na Velkém náměstí zůstaly beze změn. 

Nejlepších 25 triatlonistů ze sobotního závodu čeká v neděli divácky atraktivní Short Track, který bude znovu živě přenášet ČT Sport.

Pro ty, kteří si netroufají na celou trasu XTERRA, je připravena kratší alternativa. XTERRA Sprint Hobby se uskuteční na distancích 300 m plavání, 20 km horské kolo a 5 km běh. Děti si mohou už v pátek užít závody v běhu a v duatlonu v centru Prachatic. Čistokrevní běžci se mohou postavit na start pátečního 5km vzpomínkového běhu na Tomáše Procházku, který padl v roce 2018 v Afghánistánu.

Doprovodný program nabídne v pátek a sobotu na prachatickém náměstí food fest s pestrou nabídkou food trucků. Každý večer navíc zahraje živá hudba a pro děti bude připraven skákací hrad. V neděli program vyvrcholí leteckou show Martina Šonky přímo u Ktišského rybníka, která vyplní pauzy mezi triatlonovými závody Short Track.

Veškeré informace a časový rozpis najdou zájemci na www.xterra.cz.