XTERRA v sobotu ukončuje registrace, závod je už 19. června!

XTERRA v sobotu ukončuje registrace, závod je už 19. června!

Rychlostí větru se přiblížil start jednoho z největších českých triatlonů, XTERRA Czech. Kultovní prachatický závod se uskuteční navzdory komplikované covidové době už 19. a 20. června. Na startovní listině je kromě desítek amatérů i téměř kompletní světová špička včetně šesti mistrů světa.

Pořadatelé museli po celý rok připravovat několik scénářů uspořádání závodu, nakonec se ale epidemická situace umoudřila a závod může proběhnout relativně normálně. Možná největší změnou je nutnost přihlásit se k závodu už do 5. června. Po tomto datu nebude už přihláška možná, a to ani na místě. „Musíme zajistit přesně vymezený prostor v depu, testovací kapacity na covid, rozeslání zvacích listů všem cizincům, zkrátka bylo nutné mít startovní listinu uzavřenou letos včas.“ Vysvětluje Michal Piloušek, ředitel závodu. Změn doznal také časový harmonogram akce, kdy právě z důvodu nutných testů pořadatelé upustili od závodů dětí a kulturního programu. „Věřím, že dětský triatlon připravíme v září v Prachaticích tak, aby místní děti o XTERRA Kids nepřišly.“ Slibuje Piloušek další sportovní akci v Prachaticích. 

Vrcholem sobotního programu bude bezpochyby hlavní závod o délkách tratí 1,5km plavání, 33km horského kola a 10km běhu. Tradičně závod odstartuje v pravé poledne na Křišťanovickém rybníce. Odtud se na kolech desítky triatlonistů vydají terény okolo Blanice k Záblatí a poté přes Albrechtovice nad Prachatice. Strmé stoupání je zavede až na Křeplický vrch a poté už definitivně do Prachatic. Nedílnou součástí závodu je atraktivní depo na renesančním Velkém náměstí. Běh poté vede po krásných nových singletracích na svazích Černé hory nad Prachaticemi. Cíl závodu je před sochou spravedlnosti na prachatickém Velkém náměstí, nejlepší závod zvládnou za dvě a půl hodiny.

Nejrychlejších 30 mužů a 30 žen ze sobotního závodu se potom kvalifikuje do nedělního prestižního Short Tracku. Ten se koná na rybníce, kde pořadatelé vystavěli úplně nové technické okruhy pro kolo i běh. „Short Track je nová, velmi populární disciplína, kdy závodníci absolvují triatlon na velmi krátkých okruzích, které jsou vedeny jen v okolí rybníka. Celkový čas závodu je okolo 35 minut. Navíc trasa je technická, plná překážek, podobná cross country horských kol.“ Popisuje Piloušek. Právě Short Track bude přímým přenosem přenášet i Česká televize Sport, start žen je v 9:00 a mužů v 10:30. 

Všechny detaily, časový rozpis a také přihlášku, která je až do soboty 5. června otevřená najdou zájemci na www.xterra.cz!