Z Tokia do Karlových Varů: Při Světovém poháru se v konkurenci triatlonových hvězd pokusí zaútočit na medaile devítka Čechů

Karlovy Vary opět ovládne nejlepší světový triatlon! Do ikonického lázeňského centra přijíždějí účastníci olympijských her v Tokiu, nejlepší čeští triatlonisté, amatérští sportovci i celé rodiny s dětmi, aby si užili CITY TRIATHLON Karlovy Vary. Vrcholem nabitého programu bude závod Světového poháru v olympijském triatlonu!

Připíše si Vendula Frintová své třetí vítězství na Světovém poháru v Karlových Varech? Podaří se Petře Kuříkové zlepšit své dosavadní maximum, kterým je čtvrté místo? Potvrdí Tereza Zimovjanová s Radimem Grebíkem rychle rostoucí výkonnost?

Na start Světového poháru se v neděli 12. září postaví hned devět českých reprezentantů. Kromě již zmíněných budou v Karlových Varech závodit Jan Čelůstka, Jan Volár, Tomáš Zikmund, Lukáš Červenka a Alžběta Hrušková.

Čeká je tvrdá konkurence! Ve startovní listině figurují například Němky Marlene Gomez-Islingerová, která dokázala vyhrát skvěle obsazený Světový pohár v Arzacheně, a Lisa Tertschová, mistryně Evropy do 23 let a vítězka SP z Antverp. Se startovním číslem 1 půjde na start zkušená Japonka Ai Uedaová, která má na kontě už deset vítězství v závodech SP.

V závodě mužů se představí například Švýcar Adrien Briffod, který byl při posledním finálovém závodě mistrovství světa v Edmontonu dlouho na první pozici, aby nakonec vybojoval výborné 5. místo. Američan Chase Mcqueen zazářil při mistrovství světa štafet v Montrealu, kde jako finišman dotáhl tým USA k vítězství. Ve stejném závodě získal s Novozélanďany stříbro Dylan Mccullough. Maďar Csongor Lehmann je čerstvý mistr světa do 23 let, Chilan Diego Moya se skvěle předvedl v plavecké části na olympiádě v Tokiu. A Japonec Takumi Hojo letos šokuje svět svým rychlým výkonnostním skokem!

Na účastníky Světového poháru čekají v Karlových Varech olympijské distance. Nejprve absolvují 1,5 km plavání v jezeře volnočasového areálu Rolava. Při 40km cyklistické části přejedou do lázeňského centra, kde je čeká sedm okruhů s náročným stoupáním na Zámecký vrch. Nakonec absolvují 10km běh rozdělený do čtyř okruhů vedoucích historickým centrem města. „Těšíme se, až opět uvidíme triatlonisty v lázeňském centru, které bylo nově zapsané na seznam UNESCO. Každoročně nám po skončení akce závodníci říkají, že tak krásnou a zároveň náročnou trasu nikde jinde na světě neviděli,“ říká ředitel závodu Vladimir Malý.

Centrum závodu se bude nacházet na Divadelním náměstí, kde vyroste druhé depo, cílová rovinka a také tribuna pro několik stovek diváků, kteří odtud budou moci sledovat přímý přenos závodu na velkoplošné obrazovce.

Celý závod Světového poháru bude přímým přenosem vysílat internetová televize TriathlonLIVE.tv. ČT Sport nabídne přímé vstupy ze závodu mužů, závod žen pak odvysílá celý. Podrobné zpravodajství ze závodu přinese také Radiožurnál Sport.

Závod mužů odstartuje v 10 hodin, ženy se na trať vydají v 15 hodin.

Výzva pro amatérské sportovce

Stejně krásné tratě a stejně komfortní zázemí si budou moci ještě před triatlonovými hvězdami užít všichni amatérští sportovci. Už v sobotu se totiž uskuteční závod Age Groups, který je určen rekreačním i výkonnostním triatlonistům, kteří při něm budou bojovat o body do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu. Čeká je 700 metrů plavání, 20 km cyklistiky a 5km běh.

„Kdo by měl z celého triatlonu respekt, může si závod rozdělit ve štafetě a absolvovat tak jen jednu z disciplín,“ zve všechny amatérské sportovce Vladimír Malý s tím, že registrovat se je možné také na místě.

Na startu bude v sobotu také Petr Kopfstein, karlovarský patriot a jeden z nejlepších pilotů na světě, který se prosadil na stupně vítězů v prestižním leteckém seriálu Red Bull Air Race. „Sice nemám natrénováno tak, jak bych si přál, ale nemůžu si nechat ujít atmosféru, která tu při závodech panuje. Trať vede těmi nejhezčími místy, které v Karlových Varech máme,“ říká.

Akce pro celou rodinu

Už v pátek otevře program Český pohár žáků, který se uskuteční ve volnočasovém areálu Rolava. Stejné místo bude patřit dětem také v sobotu dopoledne – postaví se na start Geis Baby Duathlonu, který je určen těm úplně nejmenším i jejich rodičům, s nimiž mohou závodit ve štafetě. Na trati tak nebudou jen kola, ale také tříkolky, odrážedla a spousta smíchu.

V Karlových Varech se nebudete nudit ani minutu. Po setmění se rozzáří nejkrásnější karlovarské budovy díky barevným projekcím a laserové show. V pátek a sobotu se totiž uskuteční světelný festival VARY°ZÁŘÍ! Jednou z projekcí bude například pět desítek postupně se rozsvěcujících běžců, kteří vytvoří synchronizovaný závod v krásném prostředí Dvořákových sadů a budou tak odkazovat na Světový pohár v triatlonu.

V rámci kulturního programu, který je společný s festivalem VARY°ZÁŘÍ, si užijete také hudební show na Divadelním náměstí – v pátek od 20 hodin vystoupí Laura a její tygři, od 22 hodin Funky Monx. V sobotu od 21 hodin ovládne pódium Duo Malalata.

Program

Pátek, 10. září

13:00 Český pohár žáků (8–9 a 10–11 let) – volnočasový areál Rolava
14:00 Český pohár žáků (12-13 let) – volnočasový areál Rolava
15:00 Český pohár žáků (14-15 let) – volnočasový areál Rolava
15:55 Český pohár žáků (vyhlášení) – volnočasový areál Rolava
20:00 koncert Laura a její tygři – Divadelní náměstí
22:00 vystoupení Funky Monx – Divadelní náměstí

Sobota, 11. září

13:30 Age Groups (Český pohár, 20-39 let)
17:00 Age Groups (Český pohár, dorost, junioři, 40+ let, paratriatlon, štafety)
19:15 Vyhlášení výsledků všech kategorií – Divadelní náměstí
21:00 koncert Duo Malalata – Divadelní náměstí

Neděle, 12. září

10:00 Světový pohár – muži
15:00 Světový pohár – ženy
17:10 Vyhlášení vítězů – Divadelní náměstí

Uzavírky v co nejmenším rozsahu

CITY TRIATHLON Karlovy Vary patří svým rozsahem k největším i nejprestižnějším sportovním akcím na českém území, s ohledem na to si vyžádá nezbytná dopravní omezení. „Ve spolupráci s Magistrátem města Karlovy Vary jsme vše naplánovali tak, aby uzavírky probíhaly po co nejkratší nutnou dobu a život občanů tak omezily v co nejmenším rozsahu,“ říká Vladimír Malý.

Veškeré uzavírky, objízdné trasy a úpravy linek autobusů byly připravovány ve shodě s představiteli Karlových Varů a městskou policií tak, aby byla zajištěna bezpečnost závodníků i návštěvníků města.

Při cestách po městě můžete využít navigační aplikace Waze, do které byly uzavírky zaneseny a která je zdarma k dispozici v obchodě Google Play i na App Store.

„Předem mnohokrát děkujeme občanům Karlových Varů za jejich trpělivost a pochopení. Za celý pořadatelský tým mohu slíbit, že se budeme snažit, aby uzavírky měly co nejmenší dopad na jejich víkendové plány. A budeme velmi rádi, pokud si společně s námi užijí největší triatlonové závody v Česku,“ říká Vladimír Malý.

Využijte speciální dopravu

Mezi volnočasovým areálem Rolava, kde se bude odehrávat start závodu, a Divadelním náměstím, kde se bude nacházet cílový prostor, bude zajištěna speciální autobusová doprava tak, aby si diváci závod maximálně užili. Součástí této trasy bude lanovka Imperial, která odveze diváky z Divadelního náměstí do ulice U Imperiálu, odkud bude pokračovat speciální autobus na Rolavu.

Odjezdy autobusů z Rolavy
Sobota: 9:20, 14:00, 17:30
Neděle: 10:30, 10:40, 15:25, 15:35

Odjezdy lanovky z Divadelního náměstí

Sobota: 7:20, 9:45, 12:00, 13:00, 16:15
Neděle: 7:45, 8:45, 9:30, 12:15, 12:45, 13:15, 13:45, 14:15

Zastávka na Divadelním náměstí je na rohu mezi starou Spořitelnou a hotelem Olympia – Lanová dráha, která pak navazuje na autobus. Uvedené časy jsou vždy časy ODJEZDU autobusu z dané zastávky. Doba jízdy cca 20 minut.

Uzavírky a omezení

Divadelní náměstí:

pátek 10. září od 8:00 – pondělí 13. září do 02:00: Uzavírka hlavního prostoru náměstí. Autobusy MHD nezajíždějí na Divadelní náměstí – zastávka přesunuta k Lázním I, nebude možné parkovat nikde na Divadelním náměstí. Zachován průjezd po „prstenci“ kolem parku – Divadelní ulice – Vřídelní ulice.

Kompletní uzavírka Divadelního náměstí včetně „prstence“ v časech:
– sobota: 11. září od 14:00 do 20:00
– neděle: 12. září od 9:45 do 12:45 a od 14:45 do 17:30

Mariánskolázeňská (od budovy Lázní I.) Nová louka: V ulici Nová Louka nebude možné parkovat 11. září od 08:00 do 12. září do 24:00

Pátek 10. září:

od 12:45 do 15:45 uzavírka ulic Mlýnská, Třeboňská a cyklostezky kolem Rolavy na sídlišti Čankovská.

Sobota 11. září:

14:30-15:30 a 17:00-18:00 hodin uzavírka v ulicích: Třeboňská Mlýnská Čankovská Hraniční Rosnická Merklínská Sedlecká Jáchymovská Nákladní U Spořitelny Ostrovský most nábřeží Osvobození

14:45-16:30 a 17:15-19:00 hodin uzavírka v ulicích: most 17. listopadu I.P.Pavlova Karla IV. Vřídelní Divadelní náměstí Tržiště Zámecký vrch Petra Velikého Křižíkova Krále Jiřího Dr. Davida Bechera (část) T.G. Masaryka nábřeží Osvobození

15:00-20:00 hodin uzavírka v ulicích: Mariánskolázeňská (na křižovatku u Lázní I) Goethova stezka

Neděle 12. září:

9:45-10:40 a 14:45-15:40 uzavírka v ulicích: Třeboňská Mlýnská Čankovská Hraniční Rosnická Merklínská Sedlecká Jáchymovská Nákladní U Spořitelny Ostrovský most nábřeží Osvobození

9:45-11:45 a 14:45-16:45 uzavírka v ulicích: most 17. listopadu I.P.Pavlova Karla IV. Vřídelní Divadelní náměstí Tržiště Zámecký vrch Petra Velikého Křižíkova Krále Jiřího Dr. Davida Bechera (část) T.G. Masaryka nábřeží Osvobození

11:00-12:45 a 16:00-17:45 uzavírka v ulicích: Tržiště Lázeňská Mlýnské nábřeží Zahradní Sadová

Podrobné informace o CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2021 naleznete na:

www.citytriathlon.cz
www.facebook.com/Citytriathlon.cz