Zatím největší závod sezony Běhej lesy proběhl v Lednici

Lesy na jihu Moravy obsadila početná lesní smečka. Závod si v Lednici užilo o 499 závodníků více než loni, celkem se jich na trať vydalo 2601. Hoďte s námi očko na to, jak závodní den vypadal.

Závod v Lednici dal loni organizátorům i běžcům pěkně zabrat, a kdo ho běžel, jistě nezapomene na deštivé počasí. Letos ale slunce závodům naopak přálo. Účastníci si užili slunečný den, bez jediného mráčku a s teplotami šplhajícími ke 30 stupňům. Nechyběla ani unikátní atmosféra, kterou si každý člen smečky užil díky trase, která vede Lednicko-valtickým areálem, jenž je součástí světového dědictví UNESCO. Další skvostné výhledy se pak nabízely například u chrámu Tří Grácií. A kdo si v sobotu odnesl odměnu za nejrychlejší tempo?

Lehce obměněná trať přinesla klasické distance na 22 a 14km, nechyběly ani závody pro mláďata Dr. Maxe, kterých letos vyběhlo z brlohu přes 300! Svou kapacitu naplnil už s předstihem charitativní běh VoltaRUN, v rámci kterého závodníci běželi pro malou Karolínku, která trpí těžkou poruchou polykání, zrakovou poruchou a opožděným PM vývojem. Společná energie a silná účast se projevila ve výši finální částky, která činila neuvěřitelných 79 900 Kč. Sympatické gesto ukázala také influencerka Lucka Minářová, která Karolínce věnovala dalších 20 000 Kč.

Poté, co své trasy absolvovali nejmladší závodníci a VoltaRUNeři, dostavili se na start ti zkušenější, kteří se lesy prohánějí pravidelně. Dlouhou trasu na 22km ovládli Radka Churaňová (01:35:52) a David Kaláb (01:22:33), tu kratší na 14 km opanovali Johanka Šafránková (01:00:01) a Tomáš Vocetka (00:53:13). 

Rozhodně si ale všichni závodníci svým výkonem vyběhli tradiční dřevěnou medaili, tentokrát v modré barvě Lednice. Podmínky dnes nebyly nejjednodušší, sluníčko všem na trase dopřávalo, a o to větší poklonu si zaslouží každý, závod absolvoval.

Nyní čeká lesní smečku dvoutýdenní pauza v českém rajonu, abychom se společně a plni sil potkali na závodě v Brdech, který se uskuteční 24. července. A ne nadarmo se říká, že Brdy jsou fakt bomba! Ale zpozorněte, klid si nemusíte dopřávat jen v brlohu. Potrénovat lze již za týden 17. července na Velké Fatře u bratrů Slováků. Zkusíte i Behaj lesmi?