Zátopkova 10: pocta legendě i setkání RUN magazine teamu

Proběhněte se místy, kde se psala atletická historie. Spojení Emila Zátopka, stadionu v Houštce a okolí Brandýsa nad Labem je velmi silné (víc si o Houštce můžete přečíst v aktuálním vydání Runu). A to nejen díky rekordům, které v Houštce Emil vytvořil, ale také kvůli jeho oblibě tohoto kraje. S radostí se sem vracel, a právě tady odběhával své legendární tréninky, které z něj udělaly takřka neporazitelného vytrvalce.

Bylo tak jen otázkou času, kdy si ho tady budeme moct připomenout také nějakým závodem. Poprvé se tak stalo loni, kdy se uskutečnil první ročník závodu Zátopkova 10. Letos je v plánu druhý ročník, na který vás zveme také proto, že se na něm uskuteční první oficiální setkání členů RUN magazine teamu!

Po stopách legendy

Trasa provádí závodníky místy, kde Emil trénoval, nabíral rychlost a sílu. A to nejen ze samotného tréninku, ale také z krásného přírodního prostředí, které slavný houštecký stadion obklopuje.

A krásou místních lesů se můžete při závodě potěšit i vy. Téměř rovinatá trasa totiž vede po lesních cestách, navíc je certifikovaná podle pravidel IAAF/AIMS, a nabízí tak skvělou příležitost udělat si oficiální osobáček.

Setkání s osobnostmi

Loni jste se zde mohli potkat s olympionikem Davidem Svobodou a Danou Zátopkovou, která závod osobně odstartovala. Této role se ujala s radostí, protože podle jejích slov, chtěla v místech, kde její muž trénoval, vždy uspořádat závod, který by lidem ukázal krásu běhání v přírodě. Těšit se na ně můžete i letos, protože oba svou účast přislíbili i na druhém ročníku.

Limit závodu je velkorysých 120 minut, a pokud se ani přesto na zdolání 10km vzdálenosti necítíte, můžete vyrazit na štafetu 2 x 5 km. Součástí jsou i dětské závody. Kapacita závodu je 500 běžců, za startovné zaplatíte 600 Kč.

Registrujte se na: www.zatopkova10.cz

Setkání členů RUN magazine teamu

Tento závod jsme zároveň zvolili jako ideální akci pro první oficiální setkání členů RUN magazine teamu a zároveň oslavu 1000 členů! Proč právě Zátopkovu 10? Díky ideální lokalitě ve středu republiky, nedaleko Prahy, nedaleko dálnice a přitom v přírodě. Závod má navíc přesně takovou rodinnou atmosféru, jakou bychom si pro takové setkání představovali. Členové RUN magazine teamu se mohou těšit a informovat ve skupině o zvýhodnění na startovném.

Díky úzké spolupráci s organizátory se můžete těšit i na vyhlášení speciální kategorie RUN magazine teamu. Takže ti nejlepší z nás určitě po závodě vystoupí na stupně vítězů. S registrací však neotálejte, kapacita závodu je velmi limitovaná!

Pokud ještě nejste členem týmu, vstupte do něho zde. A při registraci uveďte oddíl RUN magazine team.