NoMen Run: premiéru vyzkouší stovka běžkyň

NoMen Run: premiéru vyzkouší stovka běžkyň

Štafetový závod NoMen Run uzavřel registrace. Na start premiérového ročníku ryze ženského běhu se postaví 25 štafet, tedy  přibližně stovka závodnic. Jediný ženský štafetový běh na českém území se uskuteční v sobotu 25. dubna na Vysočině.

Start se odehraje v Novém Městě, cíl se bude nacházet ve Velké Bíteši. V každém týmu mohou být až čtyři běžkyně, do závodu se tak zapojí přibližně stovka běžkyň. „Většina týmů je čtyřčlenných, některé jsou tříčlenné, ale budeme mít na startu i hrdinku – závodnici, která chce zvládnout 88 kilometrů sama,“ uvádí hlavní organizátorka Květa Látalová s tím, že jednotlivé úseky jsou dlouhé 6 – 13 kilometrů. Zhruba stovka závodnic si rozdělí etapy vedoucí převážně v přírodě, po lesních cestách a kolem památek. Trasa povede kolem Pasecké skály, Žďárských vrchů, podél Vírské přehrady, nebo zřícenin Pyšolec či Zubštejn.

Mottem NoMen Run je Poběž a zažij – běžkyně závodí nejen za sebe, ale hlavně za tým. Nutná tedy bude spolupráce, podpora, ale i opora. „Jedna členka týmu běží, ostatní autem přejedou na místo další předávky, mezitím předchozí závodnice odpočívá, regeneruje, posilňuje se, další se zase soustředí na svoji část,“ přibližuje Látalová a dodává: „Těch 88 kilometrů bude fyzicky i psychicky náročných. Když ale tým projeví soudržnost a motivaci, doběh do cíle pro něj bude nejen sportovní výkon, ale i nezapomenutelný společný zážitek.

Průměrný čas, za nějž tým celou trasu zdolá, bude zhruba 10 hodin. „Při registraci uváděly běžkyně čas, za který uběhnou 10 kilometrů v terénu. Máme tak z čeho vycházet a víme, že rozdíly můžou být veliké,“ doplňuje Látalová.