Zkuste bratislavský závod, při kterém vás cíl dojíždí

Zkuste bratislavský závod, při kterém vás cíl dojíždí

Závod Wings for Life World Run je v mnoha ohledech unikátní. Z běžeckého pohledu zejména tím, že nikdo neví, jak dlouhá trať ho čeká – závodníky tu nahání vůz. 4. ročník charitativního závodu se bude konat 7. května v Bratislavě.

A nejen v Bratislavě. Ve stejnou chvíli zazní startovní výstřel na celkem šesti kontinentech. Propojení běžců po celém světě s myšlenkou pomoci lidem, kteří sami běhat nemohou, dělá ze závodu Wings for Life globální akci s charitativním rozměrem. Kompletní výdělek ze závodu totiž poputuje na výzkum léčby poranění míchy. V loňském roce se rozhodli běžet pro dobrou věc i elitní sportovci z České republiky – Eva Samková, Vavřinec Hradilek nebo Tomáš Slavik. „Uběhl jsem 34 a půl kilometru. Maximálně jsem si závod užil,“ svěřil se v loňském roce těsně po doběhu Martin Fuksa.

Závod je také jedinečný svým konceptem. Trasa a délka závodu není přesně daná, je pro každého individuální. Půl hodiny po tom, co vyrazí poslední běžec, vyjede ze startu „catcher car“, který představuje pohyblivý cíl. Když vás dojede, závod pro vás končí.

Více informací o běhu na webu Wings for Life World Run.