Zvítězí na CZECHMANu Petr Vabroušek, nebo jiný favorit?

Téměř 700 závodníků se v sobotu 3. června postaví na start CZECHMAN Triatlonu, který co do počtu účastníků patří k největším českým závodům. V Pardubicích se tak bude bojovat nejen o body do poháru FORD CZECHMAN TOUR 2017, ale také o velmi prestižní vítězství.

Pořadatelé otevřeli registrace pro tento závod začátkem října. Během několika dnů ale byla kapacita 600 míst kompletně vyprodána. Zbývající stovku startovních čísel pak organizátoři museli rezervovat elitním závodníkům. Také tato čísla jasně ukazují, jak rychle roste v Česku popularitu triatlonu.

Na účastníky hlavního závodu čekají trasy středního triatlonu se zázemím u písníku Hrádek nedaleko Pardubic. 1,9 kilometru plavání se odehraje v tamní pískovně. V devadesátikilometrové cyklistické části absolvují závodníci dva okruhy vinoucí se v pomyslném trojúhelníku mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Chlumcem nad Cidlinou. 21 kilometrů běhu pak na triatlety čeká na dvou okruzích v nejbližším okolí Hrádku.

Nechybí olympionik ani triatlonová ikona

Ve startovní listině najdete olympionika Přemysla Švarce, českou ikonu dlouhých triatlonů Petra Vabrouška nebo třeba Karla Zadáka, který ovládl první závod letošní série FORD CZECHMAN TOUR v krušnohorských Klínech. Na startu nebude chybět ani řada dalších elitních závodníků, kteří mohou zasáhnout do bojů o medaile.

Mezi ženami bude k favoritkám patřit Pavlína Švadlenková, loňská vítězka prestižního závodu TRIPrague, nebo Lenka Králová, která loni v Pardubicích obsadila druhé místo. Do bojů o medaile se pokusí zasáhnout i závodníci ze Slovenska, Polska, Británie, Francie, Ruska, Německa a dalších zemí.

V rámci programu se už v pátek od 19 hodin uskuteční závod CZECHMAN SWIM, který je součástí Českého poháru v dálkovém plavání. Na sobotu pak pořadatelé připravili CZECHMAN Kid’s Triatlon, který je určen dětem od 8 do 15 let.

„Pro návštěvníky i závodníky je nachystáno také bohaté triatlonové expo, kde si budou moci nakoupit kvalitní vybavení na triatlon a vytrvalostní sporty,“ dodává hlavní organizátor Tomáš Petr.

Hlavní závod startuje 3. června ve 12 hodin. Štafety si vydají na trať o deset minut později.

Text a foto: pořadatelé