Japonská terapie sklízí evropský potlesk

Milujete sport a pro dobrý pocit po výkonu byste šli i světa kraj? Pak určitě víte, jak těžké občas bývá přetrpění bolesti u chronických zranění či pozvolný návrat k původní kondici po úrazu. Aby vaše trápení nebylo tak náročné, je tu japonská terapeutická metoda – kinesio-taping, znáte ji?

Co je na kinesio-tapingu tak zázračné?

Kinesio-taping neboli tejpování vyvinul japonský chiropraktik Dr Kenzo Kaso. Ve snaze zlepšit léčení zranění a optimalizovat akutní i chronická onemocnění přišel s revolučním materiálem na bázi pružné bavlny, který má přibližně tloušťku a pružnost jako lidská pokožka. Tejp tak umožňuje svalům aktivně fungovat, aniž by omezoval pohyb končetin a zachovává volný krevní oběh. Zároveň svaly chrání před dalším poraněním.

meridius_adapta_tape_sada_4-2XPro aplikaci tejpů se používá akrylátové lepidlo, které minimalizuje podráždění pokožky. Lepidlo je naneseno vlnovitě a vytváří tak otvory, kterými může proudit vzduch a cirkulovat tekutina. Díky tomu pozitivně ovlivníte funkci svalů, kloubů a lymfatického systému.

Díky vlnovitému nanesení lepidla rovněž vyvoláte tlakovou redukci tkání – zvětší se tak prostor mezi pokožkou a svaly a dojde k regulaci lymfatického i krevního oběhu. Tejpy rovněž stimulují proprioreceptory a tak regulují napětí a napomáhají lepší funkci kloubů. Tlakem na okolní tkáně pak snížíte bolest.

Výhody kinesio-tapingu

Kinesio-taping vašemu tělu přináší celou řadu výhod – jaké jsou ty nejvýznamnější?

Samotný materiál
S tejpem se snadno manipuluje a na jeho přípravu v podstatě postačí nůžky a přípravek na odmaštění pokožky. Správné tejpování navíc není nic složitého – zvládne jej každý. Video manuály pro správné tejpování najdete na tejpytapy.cz.

Všestranné použití
Prevence, léčba i rehabilitace – tejpy jsou zkrátka multifunkční. Dokonce je využijete i v případě zborcené klenby nebo vbočeného palce. Ošetřená partie si zachová svou úplnou funkčnost a navíc, na rozdíl od jiných technik, zde nejsou nežádoucí doprovodné jevy (pocení, vyrážky, svědění). Tejpování zároveň stimuluje hojení a zkracuje dobu jeho trvání.

Psychická pohoda a lepší výsledky
Dotazovaní sportovci shodně potvrzují, že při náznacích bolesti využívají preventivního tejpování. Mají tak větší jistotu a mohou se plně soustředit na své výkony.

Kde všude tejpy využijete aneb příklady z praxe

titulka_tejpovaniXZ méně obvyklých případů můžeme uvést případ starší paní, které zborcená klenba způsobovala bolesti a problémy s chůzí. Po několika měsících tejpování už neví, co je bolest nohou a může zase v klidu chodit na procházky.

Známý český cyklista si zase dva týdny před mistrovstvím Evropy poranil při pádu rameno. Terapeut nasadil tejpování a za 14 dní slavili společně druhé místo v nabité konkurenci.

Tejpy využijete takřka ve všech sportech, ať už se jedná o atletiku nebo maraton. Díky jejich odolnosti vůči vlhkosti s nimi můžete i plavat. Sprcha po tréninku rovněž není problém. Tejpy jsou vhodné i pro děti. Nezřídka se s nimi setkáte u malých fotbalistů nebo hokejistů.

Jaké tejpy vybrat?

Nevěřte levným produktům – chtějte pro své tělo to nejlepší! Při hledání vhodných tejpů sáhněte po jedné ze tří top značek na trhu Meridius, Nasara a Temtex. S nimi máte 100 % jistotu, že nešlápnete vedle. Užijte si pohodový sport beze strachu, že se zraníte.

Komerční sdělení | Foto: EUREKO.CZ