5 důvodů, proč si musíte přečíst listopadový RUN!

Listopad klepe na dveře a nové číslo magazínu RUN je tu! Toto podzimní číslo časopisu RUN je již na stáncích! 100 stran je opět nabitých těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

VÝZVY NA ROK 2023. NAPLÁNUJ JE PRÁVĚ TEĎ!

Vybírat závody stylem:„Příští víkend mám volno, kouknu, kde se něco beží,“ sice jde, těžko ale očekávat, že tak zaběhneš nějaký zajímavý výkon. Vrcholy je třeba pečlivě vybrat a následně naplánovat přípravu směrem k nim. A s tím je ideální začít právě teď.

BAZÁLNÍ METABOLISMU a VŠE, CO O NĚM POTŘEBUJEŠ VĚDĚT

Proč někdo může jíst kolik chce a nepřibere, zatímco někdo si párkrát „dopřeje“, a ihned se to projeví na kilech? Jedním z hlavních důvodů může být i rozdílný bazální metabolismus. Jak jeho hodnotu zjistíme a jak ji můžeme ovlivnit?

MŮJ MILÝ DENÍČKU… ANEB PROČ SI VÉST TRÉNINKOVÝ DENÍK?

Letos jsem v závodech nějak zpomalil, jak jsem to vlastně trénoval před rokem? Nebo před deseti lety? Kdy mě začala bolet ta pata, bylo to ještě posledně na oválu v pohodě? A má vůbec můj trénink nějakou hlavu a patu? Nejen na tyto otázky ti dá odpověď tréninkový deník.

ZÁKLADEM TRÉNINKU JE UDRŽITELNOST

V zářijovém Runu jsme si s trenérem Matějem Nekorancem povídali o sportování dětí, tentokrát jsme se zaměřili na dospělé běžce. Jaké chyby nejčasteji dělají? Jaké údaje by měli sledovat? A mohou hrát v jejich tréninku roli genetické předpoklady?

BĚŽECKÝ PODZIM NÁDHERNÝ I OŠIDNÝ

Teplé a slunečné počasí, kdy stačilo obléct si trenky a tílko a vyběhnout, je minulostí, stejně jako bezstarostné běhání na dovolené, po horských vrcholcích anebo na pláži podél moře. Čas zkrátka nezastavíš a postupující chladný podzim přináší pro běžce nové výzvy.