5 důvodů, proč si přečíst únorový RUN

Únorové číslo časopisu RUN je již na stáncích! 100 stran je opět nabitých těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

9 kroků k půlmaratonskému osobáku

Hodláš letos předvést formu na nějakém půlmaratonu? Pak měj na paměti, že se rozhodně nejedná o jednoduchý závod. V článku se dozvíš o několika základních pravidlech, které by se ti na půlmaraton mohly hodit.

Terapie dechem – cesta k lepší výkonnosti

Zvýšit VO2MAX, urychlit regeneraci, podpořit výkonnost podobně jako vysokohorským tréninkem, zlepšit imunitu, nebo předejít zranění. To vše dle studií umožňuje metoda oxygen terapie dechem. Dost dobrý důvod vyzkoušet ji na vlastní kůži.

Největší chyba je kopírovat něčí trénink – rozhovor s Pavelem Červinkou

Jestli si někdo zaslouží označení – „renesanční osobnost“, je to Pavel Červenka. Je totiž nejen úsěšný trenér a sportovní pedagog, ale i uznávaný geograf, a v minulosti dokonce řídil velké nakladatelství. Možná i proto se dokáže na problémy českého běhu dívat s nadhledem.

Co ti říká tvoje bolest

Jak přemýšlíš nad svým tělem? Když jsi zraněný, bereš to jako náhodu, nebo se zamyslíš, zda způsob, jakým k sobě přistupuješ, nemohl danou věc ovlivnit? Jsi ochoten v takové chvíli na sobě pracovat a něco změnit – třeba svůj způsob běhu, odpočinku, a nebo myšlení?

Bílkoviny pro běžce

Vytrvalci se často zaměřují především na dostatečný příjem sacharidů. Neméně důležité je ale si hlídat, jestli zároveň přijímáte i dostatek bílkovin a jestli jsou dostatečně kvalitní.