8 tipů pro snazší letní hubnutí

8 tipů pro snazší letní hubnutí

Je známo, že v létě se hubne snáze než v jiných letních období. S našimi tipy ti to ovšem půjde ještě o něco lépe.

  1. Nechlaď se

Pocením sice ztratíš jen bezvýznamné množství kalorií, když je ti ale horko, klesá tvoje chuť k jídlu a dáváš přednost „lehčím“ jídlům. Pobyt v klimatizovaných místnostech tedy hubnutí nesvědčí.

  1. Žij venku

Nechoď ven pouze běhat, ale snaž se tam trávit co nejvíce volného času. Jednak podpoříš tvorbu vitaminu D, který hubnutí podporuje, a jednak snížíš dostupnost jídla k  uzobávání.

  1. Relaxuj u vody

Kromě běhu se nevyhýbej ani válení se u vody. Snížíš tím produkci stresového hormonu, což je zásadně důležité.

  1. Ovoce s mírou

Typicky letní druhy ovoce, jako jsou jahody, třešně, borůvky či maliny, jsou nabité prospěšnými živinami, takže se jim nevyhýbej. Jen je zkrátka nesmíš jíst po kilech.

  1. Pozor na saláty

Dát si místo jídla salát je klasický postup dietářů. Problém je, že může obsahovat zatraceně hodně kalorií (zvlášť pokud je v něm smažené maso, krutony, tučný sýr či zálivka ze smetany nebo majonézy). A když tohle neobsahuje, tak má zaprvé málo bílkovin a za druhé dostaneš brzy hlad. Efektivnější tedy může být menší porce „normálního“ jídla doplněná o malý salát.

  1. Zmrzlinu spíš jogurtovou

Neumíš si představit léto bez zmrzliny? Občas si ji dát můžeš, počítej ale s tím, jde o megadávku cukrů, protože nízká teplota omezuje vnímání sladké chuti. Dej si proto jen malou porci, přičemž smetanová je kupodivu lepší volba než ovocná, a nejlépe pak vycházejí tvarohové či jogurtové. Zapomeň na polevy a z posypu vol maximálně oříšky.

  1. Nechlastej

V létě se obvykle pije víc alkoholu než ve zbytku roku, a to je při hubnutí velký problém. Když alkohol, tak maximálně vinný střik.

  1. Nevaž se

Když běháš v horku, roste objem tvé krve, což může při vstupu na váhu vyvolat paniku, že hubnutí nefunguje. Je to ale jen voda navíc, a když horka pominou, ztratí se.

Text: Petr Kučera | Foto: Shutterstock