Aneta Grabmüllerová vybojovala na mistrovství Evropy 5. místo

Aneta Grabmüllerová vybojovala na mistrovství Evropy 5. místo

Po tříleté závodní pauze si Aneta Grabmüllerová doběhla na mistrovství Evropy v zimním triatlonu v rumunském Cheile Gradistei pro 5. místo. Vylepšila si tak své tři roky staré maximum.  

Poslední únorový víkend hostil evropský šampionát rumunský biatlonový areál. Kvůli špatným sněhovým podmínkám byly tratě den před závodem zkráceny na 4 km běhu, 8 km cyklistiky a 5,6 km běžeckého lyžování. Závod byl poznamenám i epidemií coronaviru, kvůli kterému do Rumunska mnoho zahraničních závodníků neodcestovalo.

Dobře si v závodě žen vedla jediná česká reprezentantka Aneta Grabmüllerová. Po tradičně slabším úvodním běhu se Grabmüllerová pohybovala na 8. místě. Díky svižnému depu a především výbornému výkonu na kole se po druhém depu pohybovala na 4. místě. V závěrečné lyžařské části jí však došly síly a závod dokončila na 5. místě.

„S pátým místem musím být spokojená, ale vzhledem k průběhu závodu jsem i trochu zklamaná,“ popisovala v cíli Aneta Grabmüllerová. „Hned v prvním kole jsem neodhadla zatáčku ve sjezdu a spadla. Ztratila jsem hodně času a navíc ohnula patku, takže mi pak kolo neřadilo,“ vysvětlovala problémy na trati Grabmüllerová.

„Po pádu jsem byla naštvaná a chtěla závod zabalit. Jsem ráda, že jsem si to rozmyslela a pokračovala. Páté místo mi dodalo motivaci do příštích závodů. Teď vím, že příště to může být ještě lepší,“ svěřila se v cíli Aneta Grabmüllerová.

Skvěle se dařilo závodníkům age group. Ondřej Petiška ovládl svou věkovou kategorii 20–24 let. Ve stejné kategorii bral bronz Adam Holoumocký. Šárka Grabmüllerová byla nejrychlejší ze všem age group žen a vítězství vybojoval ve své kategorii i její manžel Ivo Grabmüller. V kategorii 65 – 69 zvítězil Jaroslav Balatka.

Text: ČTA | Foto: ITU