Červnové číslo je venku! Co na tebe čeká?

Léto začíná a my pro vás máme 100 stran nabušených běžeckou tématikou. Červnové vydání časopisu RUN je již na stáncích! Tady je 5 nejzajímavějších článků, kvůli kterým byste si RUN určitě neměli nechat ujít. 

POMOC, KŘEČ!

Závod se blíží ke konci, běží se ti skvěle a zdá se, že ti osobák už nic nepřekazí. A najednou to přijde: křeč tak silná, že ti téměř podrazí nohy. Najednou se sotva belháš a naděje na slušný čas je v háji. Jak se křečím vyvarovat?

Miriam a Moira STEWARTOVY

Jak to může dopadnout, když je tvůj otec medailista z halového MS nebo třeba vítěz světového poháru v triatlonu? Jaké to je trénovat své dva syny? Láska ke sportu se zkrátka dědí, a proto ani v běhu nejsou „rodinné klany“ ničím výjimečným. Některé z nich si představíme v našem miniseriálu.

NA ULTRA DO HOR 

Ultramaratony jsou vždycky pořádná výzva pro tělo i psychiku, pokud se ale vydáš na dlouhý závod do hor, musíš se připravit na úplně jiný rozměr svého počínání. Jak se co nejlépe připravit po tělesné i psychické stránce?

PLODY PLNÉ VODY

Snažíš se zhubnout? Pak je důležité do jídelníčku zařadit co nejvíce jakékoliv zeleniny. Zvláště prospěšné ti ale budou následující plodiny – obsahují totiž hodně vody, takže zaplní žaludek, a přitom je jejich kalorická hodnota velmi nízká. A ještě tě osvěží v letním vedru.

JAK SE ZLEPŠIT V ZÁVODNÍ SEZÓNĚ

Často se říká, že co nenatrénuješ do začátku závodní sezóny, to už nevylepšíš. Není to však úplně pravda. Pojďme se tedy podívat, jak trénovat v době mezi závody a jak ty úvody sezóny využít k diagnostice toho, co je třeba ještě zlepšit.