ČEZ Jizerská 50 snižuje kapacitu a uzavírá registrace.

Padesátý čtvrtý ročník ČEZ Jizerské 50 po dohodě s Ministerstvem zdravotnictví dozná výrazných změn. Do závodu je aktuálně přihlášeno přes 5 000 účastníků, další již nepřibudou. Pořadatelé byli nuceni z důvodu zhoršující se situace koronavirové pandemie snížit kapacitu, a uzavřít tak registrace.

Již začátkem podzimu organizátoři informovali, že s ohledem na nestabilní epidemickou situaci v České republice připravují více možností podob závodu. Po jednání se zástupci Ministerstva zdravotnictví se nyní rozhodli pracovat s variantou závodu kdy se co největší počet závodníků dostane na svou registrovanou trať, a přesto se potká co nejmenší počet lidí na trase i v zázemí závodu.

Pořadatelé aktuálně dělají všechno proto, aby již registrovaní účastníci o svůj závod nepřišli. Vzhledem k omezené kapacitě ale není možné další přihlašovat. Jedině tak bude možné 54. ročník závodu uspořádat s dostatečnými hygienickými opatřeními, zajistit rozestup mezi skupinami závodníků a jejich bezpečnost v zázemí i na trase.

Nedělní hlavní závod ČEZ Jizerské 50 na 50 km a páteční Benzina Sprint, určené profesionálním účastníkům mezinárodního seriálu Visma Ski Classics jsou i nadále v původním programu. V neděli 14. února ráno bude závod světové elity přenášet Česká televize. Diváci tak o tento tradiční zážitek a přenos plný krásných záběrů na Jizerské hory nepřijdou.

Jednání s Ministerstvem budou pokračovat v polovině ledna. Po nich by mělo být definitivně jasné, jak bude letošní ČEZ Jizerská 50 vypadat jak pro hobby, tak pro elitní běžce, ale také pro všechny fanoušky běžeckého lyžování. Organizátoři budou o všem neprodleně informovat.

Seriál ČEZ SkiTour odkládá první dva závody, registrace ale běží dál

Největší český seriál v běhu na lyžích, ČEZ SkiTour, do kterého patří i Jizerská 50, musí z důvodu zpřísňujících se opatření přesunout první dva závody na pozdější terrmín. Bedřichovský Night Light Marathon se pojede místo 8.–9. ledna v rozmezí 19. a 21. února (konkrétní datum v tomto rozmezí bude upřesněno v průběhu ledna). Zadovská 30 se z původního třetího lednového víkendu (16.–17.1.) přesouvá na polovinu března (13.–14. března). Ostatní závody seriálu se snad uskuteční v plánovaných termínech. Seriál tak odstartuje poslední lednový víkend Karlovskou 50 ve valašských Beskydech.

Finální podoba závodů bude záviset na aktuálním vývoji, který je v tuto chvíli složité odhadovat a také na další schůzce s Ministerstvem zdravotnictví, která proběhne v polovině ledna. Pro další informace sledujte web www.jiz50.cz a www.ski-tour.cz nebo na sociálních sítích závodů.