Do nové sezony s březnovým RUNem

V březnu se naplno rozjíždí běžecká sezona. V novém RUNu, který vychází 18. února, proto najdete několik článků, které vám na závodech pomohou s překonáváním vlastních hranic.

01Dočtete se, jak si nejlépe naplánovat závodní taktiku či jaké triky používají úspěšní běžci. Také vám poradíme, jak si nenechat svázat nohy předstartovní horečkou.

V tréninkové rubrice se dočtete, jak zlepšit své hodnoty VO2max (maximální spotřeba kyslíku, která je jedním z hlavních ukazatelů vytrvalostní zdatnosti). Ty jsou sice z části dány geneticky, to ale neznamená, že by se s nimi nedalo pracovat.

Před závody se bude hodit také článek o tom, jak přizpůsobit stravu podle distance, na kterou se chystáte. Jaké jídlo si dát před půlmaratonem a jaké před desítkou?

Začátečníci najdou v čísle poslední díl seriálu, s nímž se připravovali na březnový Sportisimo 1/2Maraton Praha.

V rozhovoru jsme si povídali s Ondrou Fejfarem, který má pro začínající sezonu velké plány. Chystá se na skyrunningovou sérii, k čemuž mu pomohli také fanoušci.

Do oblak zamíříme také v článku elitního běžce Tomáše Bystřického, který vám popíše, jak se běhá brutální disciplína vertikální kilometr.

V rubrice Výbava jsme se zaměřili na běžce s pronací. Nepotřebujete třeba právě vy boty s podporou?

O tom, že pikantní výživa nemusí být vždy pálivá, se přesvědčíte na straně 56, kde najdete živiny, které zlepší vaši výkonnost na trati i v sexu.

Uznávaný fyzioterapeut Jiří Marek připravil článek o tom, jestli a jak se dá běhat se skoliózou.

Samozřejmě ani tentokrát nechybí pravidelné rubriky jako Triatlon Petra Vabrouška (běžecká příprava triatlonisty), testy (ASICS FuzeX a Compressport Full Socks V2), Posilovna (Flowin), historické okénko (Ivan Uvizl) nebo Rungirl (posilování pánevního dna).

Březnový RUN najdete na stáncích od 18. února.