Film I AM BOLT představí život hvězdného sprintera

Devítinásobný olympijský zlatý medailista a nejrychlejší muž planety Usain Bolt se objeví na filmových plátnech. Film I AM BOLT odhalí divákům, jak žijící sportovní legenda trénuje, závodí, relaxuje. Ale nejen to. Představí ho i v roli nejlepšího přítele, týmového parťáka a syna. Exkluzivní snímek o muži, který se stal inspirací pro mnoho generací, bude promítán v celosvětové premiéře v pondělí 28. listopadu ve stovkách kin celého světa, včetně necelé dvacítky českých.

Snímek I AM BOLT je intimním portrétem, který mapuje rok a půl Boltova života během příprav na letní olympijské hry v Rio de Janeiru 2016. Diváci budou mít příležitost nahlédnout na jeho život ze všech úhlů, na trati i mimo ni. Uvidí, jaké to opravdu je ‚být Boltem‘ – od náročných tréninkových plánů přes nezdary a výzvy, kterým čelí, až po chvíle, které tráví se svými přáteli a rodinou.

„Mým záměrem bylo ukázat lidem, jaký můj život doopravdy je. Čím vším jsem si musel projít, abych se dostal tam, kde jsem teď, mé vzestupy a pády, to, jak přemýšlím a co cítím. Vím, že si spousta lidí na světě myslí, že mě zná, že o mě ví všechno, ale není tomu tak a já jim rád ukážu, jaký je opravdový Bolt,” říká o filmu třicetiletý Jamajčan Usain Bolt.

Díky filmu, který bude během premiérové noci doplněn o další obrazový materiál, se diváci budou moci podívat do zákulisí MS v Pekingu, olympijských her v Riu a v Londýně. Se sprinterem známým pro svůj široký úsměv a typické vítězné gesto zavítají také do Německa a na Jamajku. Objeví se i záběry z Boltovy Zlaté tretry? To se dozvíte na promítání filmu v 16 českých kinech po celé ČR už 28. listopadu.

Více informací o filmu najdete zde.