Grabmüller vstoupila do XTERRA Světového poháru čtvrtým místem

Výborným výsledkem vstoupila Aneta Grabmüller do Světového poháru XTERRA. V tchajwanském národním parku Kenting vybojovala v sobotu 23. března skvělé 4. místo.

Po plavecké části byla česká reprezentantka dokonce ve vedení – před svými pronásledovatelkami si odnášela do cyklistiky 40vteřinový náskok. Na kole ji pak předstihl francouzský tandem Billouinová a Patiesová. Ve druhém depu ji dostihla i Italka Mendittová, s níž vstupovala do běhu. V závěrečné části závodu se jí ale Italku udržet nepodařilo a cílem proběhla na 4. místě.

„Se 4. místem dnes musím být spokojená. Přijela jsem sem nastydlá a ani jsem si neprojela celou trať. Ověřila jsem si ale, že jsem schopná jet s těmi nejlepšími, jen musím zapracovat na technice. Čtvrté místo je dobrý start do svěťáku,“ vzkázala Grabmüller z Asie.

Zlato si připsali Francouzi Felix Forissier a Solenne Billouinová, kteří tak ovládli první letošní závod Světového poháru XTERRA, který byl zároveň mistrovstvím Asie a Tichomoří.

Závod odstartoval 1,5km plaváním, po něm následovalo náročné 29km horské kolo plné náročných stoupání, sjezdů a technických překážek. Závod byl zakončen 12km trailovým během rozmanitým terénem.