Hledej zimní dvojčíslo magazínu RUN na stáncích!

Hledej zimní dvojčíslo magazínu RUN na stáncích!

Poslední letošní číslo RUNu je již na stáncích.  Proč byste si ho neměli nechat ujít?

  1. Po kom jsi zdědil vytrvalost? Polovinu své genetické informace dědíme po otci a polovinu po matce, takže se to zdá jasné – když je jeden z rodičů skvělý vytrvalec, mělo by mít dítě 50% šanci, že tyto vlohy zdědí. Jenže tak jednoduché to zdaleka není – zdá se, že v otázce vytrvalosti hraje důležitější roli matka. Jak to tedy s vytrvalostními geny je? Vše potřebné se dozvíš v novém RUNu.
  2. Hubni na míru životnímu stylu. Pravidelně sportující člověk, který je celkově co nejvíce aktivní, ale nikoliv stresovaný, a stravuje se přesně podle svých potřeb, bude hubnout snadno. Většina z nás má ale k tomuto ideálu daleko, a proto je třeba hubnutí přizpůsobit svému životnímu stylu. Čti více v novém čísle.

  3. 9 tipů pro úspěšný virtuální závod. Když nemůže Mohamed k hoře (běžec na závod), musí hora k Mohamedovi (tedy závod k běžci). A protože doba, kdy se závody konat nesmějí, je letos zatraceně dlouhá, zrodil se nový fenomén: virtuální měření sil. Máme pro vás 9 tipu, jak ho zvládnout co nejlépe.

  4. Posilovna pro běžce. Doby, kdy běžcům stačilo pouze běhat, jsou minulostí. Když chceš efektivně trénovat a vyhnout se zranění, je zapotřebí komplexní přístup a posilovna je jeho neoddělitelnou součástí. V této rubrice tě Petr Soukup postupně provede nejvhodnějšími cviky pro běžce. V tomto čísle RUNu je na řadě cvik jménem bird dog neboli ptačí pes.

  5. Najdi si svou bílou stopu. Sněhu je každý rok méně, což milovníkům běžeckého lyžování nenahrává. Naštěstí máme kolem republiky několik pohoří, kde se sníh aspoň po většinu zimních měsíců vyskytuje, a snad brzy nebude problém vyrazit ani za hranice. Ať už běžky bereš jako tréninkový prostředek nebo zdroj zážitku v zimním čísle RUNu máme pár tipů, kam vyrazit.