Hřeje mě pohyb: UK FTVS pořádá charitativní běh v rámci Evropského týdne sportu

Pohyb spojuje!

(Praha, 20. 9. 2022) Evropský týden sportu si klade za cíl zapojit veřejnost do pohybových aktivit a zvýšit povědomí o pozitivních dopadech, které má pohyb na lidské zdraví. Pravidelně se tak na konci září pořádají nejrůznější sportovní akce, mezi které se řadí i charitativní běh UK FTVS s názvem Hřeje mě pohyb. Uskuteční se 27. 9. od 12 do 19 hodin a součástí bude rovněž pestrý doprovodný program. 

Charitativní běh na půdě UK FTVS se stává tradicí. V březnu letošního roku proběhla ve spolupráci s Erasmus Student Network Czech Republic úspěšná sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb na podporu Ukrajiny. Účastníci dokázali během 4,5 hodin společně zaběhnout neuvěřitelných 1264 km, tedy vzdálenost mezi Prahou a Kyjevem.

Ani během nadcházejícího Evropského týdne sportu nebude chybět běžecké klání, které podpoří nejen zdraví účastníků, ale také dobrou věc. Akce Hřeje mě pohyb bude zaměřena na podporu integrace studentů s omezením a rovněž ukrajinských i dalších zahraničních studentů. „Pomyslná laťka je tentokrát ještě vyšší: Pokusit se společnými silami uběhnout na atletickém oválu UK FTVS vzdálenost z Bruselu až do Kyjeva. Každý uběhnutý kilometr se tedy počítá!“ říká Lenka Henebergová,  proděkanka pro internacionalizaci UK FTVS. 

Hlavní motto akce zní: Pohyb spojuje!

Společně tak mohou čelit výzvám všichni zájemci bez ohledu na věk i kondici. Zapojit se mohou jednotlivci, celá rodina či štafety od dvou do deseti členů. Připravena je řada doprovodných pohybových aktivit, včetně jógy, tance a dalších sportů. Zúčastnit se mohou též osoby se zdravotním znevýhodněním. Na své si zkrátka přijde opravdu každý. Závod odstartuje rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a svou účast přislíbily i další osobnosti ze světa sportu.

Startovné je zdarma, zájemci se mohou registrovat online a přispět tak nejen k utužení vlastní kondice, ale také ke zdolání společného cíle. Účastníky zahřeje jak pohyb, tak i myšlenka, že se podíleli na dobré věci.

Více informací naleznete na webových stránkách UK FTVS nebo ve facebookové události akce.

Časový harmonogram akce

  • 12:00–12:45 – otevření areálu, registrace
  • 13:00 – slavnostní zahájení a start běhu 
  • 13:00–18:00 – běh na ovále Kyjev–Brusel
  • 13:00–17:00 – doprovodné sportovní aktivity 
  • 18:00–19:00 – slavnostní ukončení