Konečně! Vzniká film o Zátopkovi. Uveden bude za rok

Neuvěřitelný životní příběh Emila Zátopka se konečně dočká filmového zpracování. Této výzvy se ujal režisér a scénárista David Ondříček, který má na kontě snímky jako Samotáři, Jedna ruka netleská či Ve stínu.

„Chtěl bych natočit film, který by se stal kultovní pro všechny běžce světa. Rád bych vystihnul složitost doby a realisticky ztvárnil příběh Emila a Dany Zátopkových,“ řekl Ondříček pro webové stránky své společnosti LuckyMan Films, která bude snímek produkovat.

Film by měl být uveden příští rok, konkrétně ještě před začátkem srpnových olympijských her v brazilském Riu. Rozpočet se bude pohybovat mezi 70 a 80 miliony korun. V tuto chvíli už jsou známa také jména hlavních protagonistů. Emila Zátopka ztvární Václav Neužil, držitel prestižní divadelní Ceny Thálie z roku 2011. Můžete ho znát také z filmů a seriálů jako Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, Čtvrtá hvězda či Jan Hus.

„Je Zátopkovi podobný svým charakterem. Má obrovskou vůli, humor a lehkost. Už od loňska trénuje třikrát týdně pod dohledem profesionálního běžeckého trenéra, doporučeného Českým olympijským svazem,“ prozradil Ondříček.

Danu Zátopkovou si zahraje Martha Issová. Také ona prochází atletickou průpravou. „Vede ji trenér, který měl v minulosti na starost Barboru Špotákovou,“ uvedl Ondříček.

„Zátopek je výzvou a celosvětovým tématem, které čeká na zpracování řadu let. Příběh obrovské vůle, talentu a mimořádného úspěchu. Když vidím fotografie šklebícího se Zátopka a půvabné, roztomilé Dany s oštěpem, dojímá mě to. Zátopek je příkladem člověka, který šel tvrdě za svým cílem, ničeho se nezalekl a svými činy spojoval lidi a národy,“ dodal David Ondříček.

Text: red | Foto: Wikipedie / Deutsche Fotothek‎