Nemusíš běžet na doraz, ani na krev. Běž NADOTEK a pomoz tím lidem s nemocí motýlích křídel.  

Být nablízku, pomáhat, podporovat. Být NADOTEK. To je principem pomoci lidem, kteří mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží.

Vyber si trať, kterou zdoláš během či chůzí, naplánuj si trasu kdekoli se ti to hodí a přispěj tak na podporu lidí s nemocí motýlích křídel. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. Uděláš tak něco nejen pro sebe, ale i pro zdraví těch, kteří se bez pomoci ostatních neobejdou.

Virtuální závod Běž NADOTEK pořádá organizace DEBRA ČR, která už 17 let podporuje pacienty s nemocí motýlích křídel. Odborný název Epidermolysis bullosa (EB) označuje vzácné vrozené onemocnění, se kterým u nás žije asi 350 lidí. EB se projevuje především na kůži, která je extrémně zranitelná a lehce se na ní tvoří puchýře a oděrky. Postižené jsou ale také sliznice, pohybový aparát a sekundárně pak celé tělo.

Pacientům se u nás už 20 let dostává špičkové zdravotnické péče v tzv. klinickém EB Centru ve Fakultní nemocnici Brno. Starají se tu o ně lékaři a další odborníci, kteří přesně vědí, jak s nimi zacházet, aby jim lékařský zákrok paradoxně neublížil ještě víc. Vedle speciální zdravotní péče potřebují pacienti i jejich rodiny další podporu v sociální, psychologické a nutriční oblasti. Tu zajišťuje právě DEBRA ČR.

DEBRA a EB Centrum jsou doslova NADOTEK a společně zlepšují životy „Motýlkům“ i jejich rodinám. Svým během nám pomůžeš v tomto usilovném denodenním snažení.
Děkujeme, že jsi NADOTEK!!

Patrony virtuálního charitativního závodu Běž NADOTEK jsou:

 • Barbora Strýcová – tenistka, wimbledonská vítězka
 • Martin Šonka – pilot, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie unlimited
 • Radek Jaroš – horolezec, získal Korunu světa i Korunu Himaláje (jako 15. člověk na světě)

Vyber si ze 6 tratí, ze 6 významů

Zdají se ti tratě netradiční? To je tím, že jsme je takto navrhli proto, aby vypovídaly o pomoci lidem s nemocí motýlích křídel.

 • 350 m – Běh za motýlky
  V České republice žije cca 350 lidí s nemocí motýlích křídel. Partnerem tohoto běhu je Skoupimto.cz.
 • 2001 m – Běž s péčí
  V roce 2001 byla v ČR založeno klinické EB Centrum pečující o lidi s nemocí motýlích křídel. Partnerem této trati je společnost Rossmann.
 • 4 km – Běž / jdi za lékaře
  Na začátku stáli 4 lékaři, kteří tehdy tvořili základ klinického EB centra. Trať podporuje společnost Hartmann.
 • 9 km – Běž bez starostí
  9 lidí se denně v Debře stará o potřeby pacientů s nemocí motýlích křídel a jejich rodin. Partnerem trati je společnost Bauhaus.
 • 14 km – Běh patronky
  Tolik let je patronkou organizace DEBRA ČR herečka Jitka Čvančarová. Partnerem tohoto běhu je společnost Babor.
 • 20 km – Běh / Chůze vděčnosti
  Letos slavíme 20 let založení klinického EB Centra, což byl začátek významných změn v životech lidí s nemocí motýlích křídel a jejich rodin. Společnost La Roche Posay podporuje právě tento běh.

 Z každé trati vylosujeme 1 závodníka, který od našich partnerů získá symbolickou věcnou cenu. 

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a pomozte tak lidem s nemocí motýlích křídel.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 9.-18.4. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro záznam aktivity můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost), pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Výhody registrace

Celý výtěžek ze startovného bude věnován organizaci DEBRA ČR, která už 17 let podporuje pacienty s nemocí motýlích křídel. Minimální výše příspěvku je 100 Kč.

K registraci si můžeš přiobjednat:

PŘIHLÁSIT DO ZÁVODU 

Na platformě www.virtualnibeh.cz pořádá DEBRA ČR, z.ú.