Orientační běh v zábavním parku Mirakulum: Jedinečná sportovní událost v Milovicích!

Milovický zábavní park Mirakulum se tento měsíc stane epicentrem vzrušující sportovní události. V neděli 24. března se zde uskuteční závody v orientačního běhu Kwak Czech O-Tour, konkrétně dva závody ve sprintu. Tento den plný adrenalinu a zábavy přiláká sportovce ze všech koutů republiky i nadšence do přírody k nezapomenutelnému zážitku.

Orienťácké závody se v zábavním parku Mirakulum uskuteční vůbec poprvé a nabídnou účastníkům zcela jedinečný zážitek. Proti klasickým orientačním běhům v přírodě zde běžci budou soupeřit v prostředí plném atrakcí, labyrintů a nástrah, které tento park nabízí. Ovšem ani okolní lesy nebudou na tratích chybět.

V rámci Kwak Czech O-Tour se očekává účast 1700 nadšených běžců, kteří už se na závod přihlásili. Nebudou chybět ani čeští reprezentanti, např. Jakub Glonek, Vojtěch Král nebo Denisa Kosová.  A protože jsou závody zařazeny do světového rankingu, postaví se na start i závodníci z dalších 12 zemí světa, mezi nimi také Belgičan Yannick Michiels, bronzový medailista ze sprintu na Mistrovství světa 2022.

A doprovodný program? Bohatý! Pro děti je připraven malý orienťák s tématem tlapkové patroly, dospělí mohou vyzkoušet orienťák v labyrintu, půjčit si buzolu Str8 na testování nebo s celou rodinou vyzkoušet šifrovací hru. Atmosféra bude naplněna soutěživostí, radostí a přátelskou atmosférou, tak jak je to na orienťácích zvykem. Přijďte si užít den plný sportu, soutěžení a zábavy!

„Do kategorií pro veřejnost (OPEN) je možné se zapojit přihlášením na e-mailovou adresu info@o-tour.cz, případně v omezené míře i v aréně závodu,“ lákají pořadatelé poslední zájemce. Nechte se vtáhnout do této vzrušující události a vyzkoušejte své dovednosti v orientačním běhu ve zcela unikátním prostředí zábavního parku Mirakulum ještě před zahájením turistické sezóny!

Text: Matěj Burda, Český svaz orientačních sportů | Foto: Jiří Čech