Paloncý chce překonat rekord a natočit film. Můžete ho podpořit

Paloncý chce překonat rekord a natočit film. Můžete ho podpořit

Ultramaratonec a externí redaktor RUNu Pavel Paloncý se opět chystá na britské ostrovy, kde dokázal vyhrát extrémní etapový závod The Spine Race. „V létě se chci pokusit překonat absolutní rekord na Pennine Way, tedy na trase, po které vede The Spine Race. Bude to maso, protože na The Spine Race jsem to šel kolem 100 hodin, rekord je 65 hodin,“ říká. Z pokusu o rekord by měl vzniknout film, kvůli němuž byla spuštěna crowdfundingová kampaň. Českému běžci tak můžete pomoci také vy.

Celý projekt nese název „Czech Machine Runs England“ a jeho cíl je jasný – Pavel Paloncý musí uběhnout 430 km v anglických horách za méně než 65 hodin, překonat rekord a natočit o tom film!

DCIM100GOPROGOPR0516.„Před dvěma lety jsem se přihlásil na extrémní běžecký vytrvalostní závod The Spine Race, který je označován za nejbrutálnější ve Velké Británii. Závod vede po trase Pennine Way a má 268 mil (zhruba 430 km). Na první pohled by se mohlo zdát, že brutálním je především díky délce. Nicméně na místě jsem poznal, že to jsou především všudypřítomné močály a bažiny v kombinaci s počasím v anglické zimě – což mohou být povodně (2016) i uragán (2015). Přestože mě tato trasa mnohokrát vytrápila, zamiloval jsem si ji pro její variabilitu a drsnou krásu,“ píše na stránkách projektu Pavel.

Pennine Way nejrychleji přeběhl Mike Hartley, který drží rekord 2d 17h 20m 15s už od roku 1989.

A proč to video? „Jsem přesvědčen, že nejlepších výsledků dosáhneme, když každý bude dělat to, co umí. Nebojím se říci, že umím běhat. A spousta lidí se mě ptá, co dělám, jak dělám, jak se připravuji, co jím a tak dále. Chci jim tedy zprostředkovat tuto zkušenost, trochu poodhalit svět ultra, přípravu na takovou akci, co jím, jak jím, co používám a nepoužívám za vybavení a vůbec. Myslím, že zrovna tento pokus o rekord může krásně ukázat zákonitosti a záludnosti ultraběhů,“ vysvětluje český reprezentant v adventure race.

Pokud chcete Pavlovi s rekordem pomoci, můžete mu přispět na tomto odkazu. Za to si můžete vybrat odměny v různých hodnotách od 200 korun až po sto tisíc.

Text: red | Foto: archiv redakce