Průzkum: Kde a kdy nejčastěji běháme?

Průzkum: Kde a kdy nejčastěji běháme?

Kolik lidí se v Česku věnuje běhání? Přibližně 42 procent obyvatel. Alespoň to vyplývá z průzkumu Bezpečné běhání, který pro společnost KiK provedla agentura IPSOS. Co dalšího statistiky ukázaly?

Že nejčastěji běhají mladí ve věku do 26 let (76 %), ale ani starší lidé nezůstávají pozadu. Více se utužování zdraví běháním věnují ženy než muži. Nejčastěji chodí běhat v pozdních odpoledních hodinách po práci (51 %), běhu po 19. hodině se věnuje téměř čtvrtina dotázaných (24 %). Tmu vyhledává 6 % respondentů. Ráno před prací se do přírody vydává 14 % běžců.

Běháme nejčastěji v lese

Nadpoloviční většina respondentů chodí běhat do lesa (53 %), každý třetí do městských parků (32 %), 28 % lidí běhá k rybníku a 27 % běžců se pohybuje v obecně méně frekventovaných městských částech. Více než šestina lidí (16 %) přitom běhá po silnici. Pouze zanedbatelná část lidí odpověděla, že se běhání věnuje na stadionu (3 %) a na vyznačených tratích (6 %). Jen 6 % upřednostňuje indoor běhání na pásech.

KiK_infografika_behani

Průzkum zadala společnost KiK, která od března nabízí ve svém sortimentu oblečení s reflexními prvky. To ocení běžci, kteří běhají po setmění. A jak ukázal průzkum, není jich právě málo.

Text: red a tisková zpráva | Infografika: KiK