Radka Vodičková-Kahlfeldt: “Jsem pyšná na to, že se taková velká akce koná v mé rodné zemi!”

Praha opět zažije atmosféru světového triatlonu. FORD CHALLENGEPRAGUE se v hlavním městě uskuteční již potřetí a startovní listina čítá hned několik světoznámých jmen! Poprvé se na start postaví i domácí hvězda žijící v Austrálii Radka Vodičková-Kahlfeldt, která se vloni senzačně vrátila k závodění po mateřské pauze.

Jedná se o Váš první start na FORD CHALLENGEPRAGUE. Jak se na závod těšíte?

RV: Bude to sice můj první start ale závodu CHALLENGEPRAGUE jsem se již jednou zúčastnila. V roce 2017 jsem ho spolukomentovala pro ČT a byl to super zážitek. Tenkrát jsem byla těhotná a závodit jsem nemohla. I tak bylo úžasné být součástí takovéto akce. Jsem moc ráda, že se letos konečně mohu zúčastnit jako závodnice.

Co je na tomto závodu podle Vás výjimečné?

RV: Pro mě je to závod v mé rodné zemi. Také Praha je světově známa jako úžasné místo pro turisty. No a závodit přímo v centru Prahy je skvělý zážitek. Jak pro závodníky, tak pro celou rodinu a fanoušky.

Jak se ve světě o závodu FORD CHALLENGEPRAGUE mluví? Zaznamenala jste nějaké reakce od ostatních triatlonistů?

RV: Spousta lidí si právě CHALLENGEPRAGUE vybírá proto, že je to taková neobvyklá lokalita. Je opravdu snadné nalákat na výlet do Evropy celou rodinu s úžasnou zastávkou na týden v Praze. Také závod je skvěle zorganizovaný. Jsem pyšná na to, že se taková velká akce koná v mé rodné zemi!

Na start se postaví amatéři i profesionálové. Co si myslíte o tomto způsobu propojení závodů?

RV: Triatlon je tímto způsobem závodění velmi typický. Myslím si, že právě toto láká spoustu lidí si zazávodit. Běžíte Prahou a najednou okolo vás probíhá slavná osoba jako je například Javier Goméz. To musí být krásný zážitek pro každého.

Plánujete se zúčastnit i dalšího závodu ze série CHALLENGE FAMILY?

RV: Ano. Jezdím spoustu závodů v sérii CHALLENGE FAMILY. Letos už jsem závodila Challenge Melbourne v Austrálii a v červnu pojedu “The Championship” ve Slovenském Šamoríně, kde jsem vloni vybojovala nečekaný bronz.

Ten považujete za svůj největší úspěch v kariéře?

RV: Myslím si, že celý rok 2018 byl můj nejúspěšnější z celé kariéry. To bylo pro mě neočekávané, neboť v lednu 2018 se nám narodila dcerka Ruby a já jsem ani nevěděla, jaké bude se vracet zpět do profesionálního závodění. Během loňského roku jsem 7x vyhrála závod v polovičním Ironmanu a byla jsem 5. na mistrovství světa i Ironmanu 70.3.

Jaké závody Vás letos čekají a jaké jsou Vaše cíle?

RV: Letos opět plánuji závodit skoro celý rok a po celém světě. Velkou změnou je, že s rodinou zůstaneme v Evropě skoro 5 měsíců, takže pojedu mnohem více závodu i tady na kontinentu. Hlavní cíl je opět Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a Mistrovství Asie a Pacifiku.

Už jste zmínila, že před dvěma lety jste spolukomentovala závod pro Českou televizi. Jak na tuto zkušenost vzpomínáte?

RV: Tato zkušenost byla úžasná. Moc mě to bavilo a klidně bych do toho zase někdy šla. I když letos opravdu chci závodit.

Jak byste povzbudila amatérské sportovce, kteří nad startem na FORD CHALLENGEPRAGUE ještě váhají?

RV: Ničeho se nebojte a přidejte se! Pokud jste úplný začátečník tak nejdříve zkuste závod ve formě štafety! To je super zábava!

Challenge The Championship 2018