RunGirl: Běhat nalíčená? A jak?

Co myslíte – patří šminky ke sportu? Je lepší podpořit svůj dobrý pocit při běhu voděodolným líčením, nebo počkat, až vám tváře samovolně zrůžoví vypětím sil?

Řada sportovkyň se cítí nejlépe nenalíčená. Ve sportu hledají úlevu od únavných požadavků na dress code a celkovou upravenost svého vzhledu.

Početný je však i tábor žen, které se bez líčení na sport neobejdou. A představa, že budou nenamalované, je dlouhý čas od sportu odrazovala. Je-li žena zvyklá líčit se denně, je pro ni zcela přirozené nalíčit se i na běh. A to obzvlášť když se chystá na závod, kde potká spoustu lidí. Ženy chtějí zkrátka vypadat dobře, sladit svůj „look“ se závodním dresem…

A když se podíváte na záznamy z vrcholných atletických soutěží, z detailních záběrů kamer zjistíte, že líčení na sport není ničím neobvyklým. Na ovále běhá mnoho atletek jak s lehkým, tak i s výraznějším nalíčením. Podobně třeba při televizních přenosech biatlonových závodů si určitě řada z vás všimla, že naše reprezentantka Gabriela Soukalová běhá pokaždé s dokonalým make-upem – dokáže vypadat skvěle od startu do cíle, a to provozuje sport, kde se jede nejen nadoraz, ale ještě při něm často fičí sníh do tváře.

Jak se nalíčit, abyste byla krásná až do cíle, si přečtěte zde.