RunTour, Gladiator Race a další běžecké akce zrušeny

Na základě rozhodnutí bezpečnostní rady státu byly zrušeny všechny, sportovní, společenské a kulturní akce nad 100 lidí. Toto opatření se dotklo i mnoha sportovních akcí. Přečtěte si vyjádření a postup těch největších.

RunTour

Milí běžci,

jak již jistě víte, na dnešní bezpečnostní radě státu byly zrušeny všechny sportovní, společenské a kulturní akce nad 100 lidí. Toto mimořádné opatření se týká i našeho závodu v Českých Budějovicích, který se v sobotu oficiálně neuskuteční. Dnešní den vnesl mezi běžeckou komunitu spoustu otázek. Od rána usilovně pracujeme na tom, abychom situaci vyřešili nejlepším možným způsobem. Proto bych vám ráda zodpověděla pár otázek, na které se ptáte a vnesla trochu klidu do této situace.

1. Závod v Českých Budějovicích se v sobotu 14. března neuskuteční. Místo něj hledáme náhradní termín. Nechceme, aby kdokoliv z vás o závod přišel, proto budeme dbát na termínovou listinu a pokusíme se najít vhodný termín. Z hlediska situace v ČR tento termín plánujeme až na druhou polovinu sezóny. Startovní balíček, medaile a další servis bude přesunut na tento nový termín.

2. Pokud se přeci jen nebudete moci závodu v náhradním termínu zúčastnit, nabízíme vám možnost přeregistrace na jakýkoliv jiný závod v rámci sezóny 2020 zdarma. E-mail s instrukcemi, jak postupovat dále vám dorazí v průběhu příštího týdne.

3. Zlatý RunTour Master. Zde platí klasické podmínky jako doposud. Náhradní závod v Českých Budějovicích se bude započítávat jako běžný závod. Pokud se tedy chcete stát zlatým RunTour Masterem, musíte si zaběhnout v 7 nebo 8 RunTour městech.

4. Závod v Ústí nad Labem, 18. dubna 2020. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že mimořádné opatření by mělo zasáhnout i do tohoto závodu. Proto registrace poběží jako doposud a my se na něj organizačně připravujeme podle plánu. Pokud se situace jakkoliv změní, budeme na ni reagovat a včas vás budeme informovat.

5. Páteční výběh v 18:00 s Jirkou Gruntorádem se ruší také. Pokud v Českých Budějovicích ovšem budete a půjdete si individuálně zaběhat, označujte posty hashtagem #runtourbudejovice. Rádi se na vaše příspěvky podíváme.

Trail Praha

V návaznosti na dnešní rozhodnutí vlády jsme bohužel nuceni přistoupit ke zrušení Trailu Praha v jeho původně plánovaném termínu 21.3.2020. Není to pro nikoho příjemná situace, ale plně chápeme naléhavost tohoto rozhodnutí.

Zvažovali jsme různé alternativy a jako nejlepší se nám jeví posun závodu na nový termín, a to konkrétně na neděli 24.5.2020. Moc nás tato situace mrzí, ale je pravda že ochrana zdraví je v tomto případě na prvním místě. Věříme, že nám zachováte svoji přízeň. Děkujeme.

GLADIATOR RACE 

Od dnešního dne (10.3.2020) od 18 hod. platí zákaz veřejných akcí nad 100 osob. Toto nařízení vlády se aktuálně týká akcí GLADIATOR RACE HRADEC KRÁLOVÉ (21.3.2020) a KŘÍŽOVÁ DESÍTKA (22.3.2020). Vzhledem k tomuto vyjádření je vysoká pravděpodobnost, že obě akce nebudeme moci uspořádat v plánovaných dnech. Situaci, která se mění každým dnem, bedlivě sledujeme a hledáme varianty, jak obě akce uspořádat v náhradních termínech. O konkrétních krocích Vás budeme průběžně informovat. Děkujeme za trpělivost a pochopení v dané situaci.
SPORTVISIO/GLADIATOR RACE