Sobotní Světový den životního prostředí bude ve znamení ploggingu

Sobotní Světový den životního prostředí bude ve znamení ploggingu. Vyběhněte stejně jako Kovy nebo Janek Rubeš na pomoc přírodě

Svět i Česko oslaví v sobotu 5. června Světový den životního prostředí. V tento den si již od roku 1972 připomínáme, že bychom jako lidstvo měli žít v souladu s přírodou a pečovat o životní prostředí. Asociace společenské odpovědnosti, která stojí za projektemPlogging Česko, při této příležitosti přichází s ambiciózní ploggovací výzvou, v rámci níž si dala za cíl z přírody odstranit 50 000 tašek s odpadky. Zapojit se může kdokoliv kdekoliv. Stačí jen vyběhnout a zaznamenáním počtu sesbíraných tašek s odpadky na stránce www.ploggingcesko.cz přispět k jejímu splnění.V sobotu 5. června za zdraví naší planety na pražské Letné budou ploggovat také influenceři jako Kovy, youtuber Janek Rubeš (Honest Guide) nebo hokejista Vilém Franěk. Ploggovací výzva tím ale jen začína, připojit se půjde kdykoliv.

Plogging je jednoduchá aktivita kombinující běhání a sbírání odpadků. Zrodil se ve Švédsku v roce 2016 a okamžitě se rozběhl i do dalších zemí. V létě 2018 přiběhl pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti také do Česka, kde se stejně jako v zahraničí velice rychle stal novým fitness trendem. Jeho hlavní výhodou je fakt, že je opravdu pro kohokoliv. Není totiž nutné být perfektním běžcem, počítá se každý sesbíraný kus i naběhaný či nachozený kilometr.

Vyběhněte“ s odpadky nejen v sobotu 5. června

U příležitosti oslav Světového dne životního prostředí Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s ambasadory, kterými jsou manželé Petříčkovi, vyhlásila ploggovací výzvu, do níž se může zapojit kdokoliv kdykoliv.Stačí jen vyběhnout a přidat své sesbírané úlovky do celorepublikové statistiky na www.ploggingcesko.czCílem výzvy je z přírody dohromady odstranit až 50 000 tašek odpadu.

„Vyběhněte s námi nejen s odpadky. Stačí odhodlání měnit naši planetu k čistšímu místu pro nás pro všechny, dobré boty a cokoli pro sběr odpadu. Ať už patříte mezi začátečníky nebo zkušené běžce, každý může maličko přispět k čistější přírodě ve svém okolí. Běhat se dá v lese, ve městě nebo třeba jen kousek kolem domova. Z běhu si odnesete nejen lepší kondičku, ale také dobrý pocit,“ láká k ploggingu Lucie Mádlová.

Do ploggovací výzvy se v sobotu 5. června 2021 připojí také influenceři Kovy, Jitka Nováčková, youtuber Janek Rubeš (Honest Guide) nebo hokejista Vilém Franěk. Rád si chodím zaběhat a když mohu spojit příjemné s užitečným, je to naprosto ideální. V tomto případě vysbírat při běhu/procházce pár odpadků znamená, že tím zpříjemníte okolí, ve kterém bydlíte. Nicméně si myslím, že hlavní je odpad nevytvářet nebo ho vytvářet co možná nejméně.Sbírání odpad při procházkách už mi přijde jako běžná činnost. Těším se, že ho teď zkusím zařadit i do svých běhů,“ popisuje Janek Rubeš.

Přidejte se i vy a nezapomeňte nasdílet své úlovky na sociálních sítích pod hashtagem #ploggingcesko a přispět ke splnění výzvy přidáním sesbíraných tašek odpadků na www.ploggingcesko.cz, kde najdete o ploggingu více informací. Výzva Světovým dnem životního prostředí alerozhodně nekončí, zapojit se můžete i kdykoliv jindy.