SOUTĚŽ: SmellWell zvítězí nad zápachem v botách

Chceš mít běžecké boty už vždycky jen suché a svěží? Je to jednodušší, než si myslíš. Švédské polštářky SmellWell stačí po tréninku vložit do bot a nechat je pracovat.

Jednoduchá. Efektivní. Fungující. Taková řešení máme nejraději. A použití polštářků SmellWell přesně takové je. Není nic jednoduššího, než po tréninku vzít dva polštářky a zasunout je do propocených a zapáchajících bot.

Už za pár hodin pak nejsou po vlhkosti a zápachu ani památky. Nahradilo je sucho a příjemná vůně. V minulém vydání Runu jsme sami otestovali, že výrobek opravdu funguje, kdy si polštářky dokázaly poradit nejen se zápachem v běžeckých botách, ale také v běžkařských, ve sportovní tašce nebo v rukavicích. A v minulosti se o tom přesvědčili dokonce i profesionální sportovci a účastníci olympijských her.

Jak SmellWell funguje?

Každé balení SmellWell obsahuje dva polštářky. Jejich náplň tvoří chytrá směs vyvinutá na göteborské Technologické univerzitě Chalmers. Základem náplně je aktivní uhlí vyrobené z bambusu, jehož povrch je tvořen větší plochou a hodí se tak lépe k absorbování vlhkosti a neutralizaci zápachu. Bambus je vhodný také z hlediska ekologie a udržitelného rozvoje, protože roste velmi rychle, takže jeho kácení nijak neomezuje další růst.

Kromě uhlí obsahuje SmellWel také soli a minerály se silnými hygroskopickými vlastnostmi, díky čemuž dokážou polštářky ještě lépe pohlcovat vlhkost. Nic z toho ale zvenku nevidíš. Vše je totiž uzavřeno do kapsičky z mikrovlákna. Díky ní má švédský produkt originální design – maskáčový, zebrovitý, leopardí nebo třeba jen jednobarevný. Jen si vybrat. A nechat SmellWell pracovat.


Soutěžní otázka: Co je základním faktorem pro vznik zápachu v obuvi?

    a) nekvalitní ponožkyb) neumyté nohyc) vlhkost